Galerii U Plazíka zahájila sezonu výstavou fotografií

Ladislav Bába 2021-05-19 14:54:00

Uvolnění vládních opatření uvítal také galerista Mirek ,,Plazík“ Blažek. Ten má svoji výstavní síň v Peruci a autorkou letošní první výstavy je Blanka Beckerová z Loun. Krásné fotky přírody jsou zde pod názvem Cestování za sny – ze Středohoří pod Everest, a opravdu stojí za zhlédnutí. Galerie je přístupná od 10. května na zazvonění, o víkendech bude otevřeno od 10 do 17 hodin. Vše za dodržení právě platných hygienických nařízení. Výstava potrvá do 4. července.


Jak o sobě B. Beckertová říká: ,,Nejsem fotograf. Jsem více běžkyně, vášnivá turistka, trekařka, občas lezkyně, běžkyně na lyžích, skialpinistka a lyžařka.“ A takhle její obrázky vznikají, v pohybu při kterém poctivý foťák překáží, nebo mu jde o život. ,,Mám povedené ,,obrázky” krajiny, jejich řemeslná kvalita je zanedbatelná. Jejich největší výhodou je, že z nich dýchá nezapomenutelná atmosféra, pro mě snad i pro ostatní. Většina obrázků vzniká při turistice, občas i vysokohorské, běžkování, lyžování, občas lezení po skalách a běhání. Tyhle obrázky jsou z mobilu, který má velmi dobrý fotoaparát, u nějž lze nastavit expozici,“ říká ke svým snímkům. Fotografie pořízené zrcadlovkou tvoří jen zlomek z celkového ohromného počtu fotek.
Blanka fotí jen krajinu. ,,Mojí výhodou je, že jsem venku stále. Nemám problém vyhledávat vhodné podmínky, zkrátka tam jsem a .... Pro představu v loňském roce jsem naběhala 1 300 kilometrů, k tomu 20 300 nastoupaných metrů turistikou a 24 000 nastoupaných metrů během,“ dodává B. Beckertová. Text, foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video