Město požádá o dotaci na obnovu hruškové aleje

Hedvika Mašková 2021-06-17 10:00:00

Ke zlepšení životního prostředí ve městě by měla přispět obnova hruškové aleje v ulici Volyňských Čechů. Shodli se na tom na svém posledním zasedání žatečtí zastupitelé a schválili podání žádosti o poskytnutí dotace. Vypsání nové dotační výzvy Ministerstva životního prostředí zaměřené na výsadbu stromů se předpokládá v tomto měsíci.

,,Dle prvotních informací očekáváme obdobné parametry jako u výzvy z roku 2019: Cílem výzvy je zlepšení životního prostředí v obcích a jejich okolí prostřednictvím podpory výsadby stromů, která přispěje k vytvoření kvalitního veřejného prostoru, k vyrovnání teplotních extrémů, ke zlepšení kvality ovzduší a k zadržování vody. Zapojením veřejnosti do sázení stromů, a do následné péče o ně, dojde ke zvýšení zájmu občanů o životní prostředí a kvalitní veřejný prostor, který se stane dostupným, bezpečným a atraktivním místem a zohlední potřeby členů místní komunity,“ píše se v materiálu poskytnutém zastupitelům města, který předložila vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Město by na obnovu hruškové aleje mohlo získat dotaci až čtvrt milionu korun. Maximální míra podpory je sto procent vynaložených výdajů na stanovený účel.

Předmětem projektu je obnova hruškové aleje – doplnění stromořadí výsadbou nových stromů v ulici Volyňských Čechů těsně za městem směrem na Holedeč. Hrušková alej povede v úseku od odbočky do ulice Stavbařů až k odbočkám na tzv. ,,tankovku“. Bude se jednat o výsadbu celkem 71 stromů a jejich následnou pěstební péči. V rámci obnovy aleje by mělo dojít k odstranění cirka deseti kusů neperspektivních stromů.

,,S vlastníky pozemků, tedy Správou a údržbou silnic Ústeckého kraje, bylo o možné výsadbě stromů jednáno již v roce 2020 s kladným stanoviskem. V současné době probíhá příprava podkladů k projektové žádosti, včetně přípravy rozpočtu projektu,“ vysvětluje se v předloženém materiálu.

Foto: Google Maps

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video