Čtvrťáci se vydali ze školy do pravěku

Hedvika Mašková 2021-06-18 10:00:00

Co děti mají možnost vidět na vlastní oči a mohou si dokonce i vyzkoušet, to si také mnohem lépe zapamatují. Proto se žáci čtvrtých tříd Základní školy Komenského alej v Žatci vypravili do nedalekého Archeoskanzenu Březno u Loun nacházejícího se na významné archeologické lokalitě. Svou návštěvou navázali na výuku vlastivědy, ve které probírají pravěk. Kvůli jejich nedávnému návratu do lavic a současnému rozvolnění covidových opatření se jednalo o jejich první mimoškolní výlet v tomto školním roce.

V archeoskanzenu si žáci prohlédli repliky staveb a obydlí období neolitu, doby železné, stěhování národů i období raně slovanského, které jsou postavené na základě tamějších nálezů. Dále si čtvrťáci vyzkoušeli nejrůznější pravěké dovednosti, jako například mletí mouky na kamenných zrnotěrkách, práci s pazourkovými nástroji nebo pravěké technologie opracování kamene. Všichni společně si měli možnost také zabubnovat. Rovněž se dozvěděli, z čeho se v pravěku stavěly domy a co je náplní práce archeologa, v připraveném kvízu pak poznávali z jakého materiálu a doby pocházejí prezentované pravěké nástroje. Žáci se z výletu vrátili obohaceni nejen zajímavými informacemi, ale také novými praktickými dovednostmi.   


Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video