Separovaný odpad se bude vyvážet častěji. Náklady spojené s navýšením svozu vzrostou skoro o půl milionu

Hedvika Mašková 2021-06-21 10:00:00

Kontejnery na tříděný odpad v Žatci by už neměly přetékat. Budou se totiž častěji vyvážet. Společnost Marius Pedersen byla oslovena s žádostí o možnost navýšení svozu separovaného odpadu, a to na základě požadavků zastupitelstva města a na základě podnětů od občanů města. Žluté kontejnery na plast a modré kontejnery na papír se budou vyvážet dvakrát v týdnu na třiceti stanovištích separovaného odpadu.

,,Vzhledem k tomu, že nelze navýšit četnost svozu v intervalu jedenkrát za pět dní, a to jednak z logistického hlediska, tak i s ohledem na pravidelnost v rámci týdne (např. svoz každou středu), byl navržen svoz plastového a papírového odpadu na dvakrát v týdnu v určitých lokalitách města. Ve spolupráci se svozovou společností byla vybrána stanoviště tříděného odpadu s nejvíce využívanými kontejnery. Celkem se jedná o čtyřicet kusů kontejnerů o velikosti 1100 litrů na plastový odpad a 43 kusů kontejnerů o velikosti 1100 litrů na papírový odpad. Svoz plastového odpadu s intervalem svozu dvakrát týdně bude probíhat ve dnech úterý a pátek. Svoz papírového odpadu s intervalem svozu dvakrát týdně bude probíhat ve dnech pondělí a čtvrtek,“ popisuje materiál předložený zastupitelům města na minulém jednání vedoucí odboru místního hospodářství a majetku Martinou Donínovou.

V současné době probíhá svoz papírového odpadu každé pondělí a plastového odpadu každou středu. Aby bylo docíleno lepšího rozložení svozu do pracovního týdne, bude svoz plastového odpadu posunut na každé úterý a u vybraných lokalit bude svoz probíhat také v pátek. U vybraných lokalit svoz navíc u papírového odpadu bude probíhat ve čtvrtek. Náklady spojené s navýšením svozu plastového a papírového odpadu vzrostou o přibližně 485 tisíc bez DPH ročně.

Mezi lokality s častějším svozem odpadu patří ulice Jana ze Žatce, U Jezu, Podměstí, Příkrá, Hájkova, Hálkova, náměstí 5. května, Jungmannova, Dukelská, Šafaříkova, Husova, Malínská, Písečná, Dr. V. Kůrky, Růžová, Javorová, Jabloňová, Lipová a Lounská. 

Foto: Pexels

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video