Studenti mají za sebou ,,zkoušku dospělosti“

Hedvika Mašková 2021-06-17 14:00:00

Přišli o maturitní ples i o poslední zvonění. O maturitu ale nakonec ne. Předminulé úterý byly na Obchodní akademii a Střední odborní škole zemědělské a ekologické v Žatci zahájeny ústní maturitní zkoušky třídy 4. OAS, oboru obchodní akademie. Výsledky didaktických testů, tedy písemné části maturitní zkoušky, se studenti dozvěděli teprve toto pondělí.

,,V první skupině žáci maturovali nejen z profilových předmětů: účetnictví a ekonomika, ale také dobrovolně z českého jazyka a anglického jazyka. Všichni žáci v první skupině u ústních zkoušek prospěli. Někteří dokonce s vyznamenáním, a to včetně dobrovolných zkoušek. Bohužel pár žáků neprospělo z praktické maturitní zkoušky z účetnictví, kterou si mohou ale žáci opravit ještě do konce června,“ sdělila průběh ústních maturit třídní učitelka Jana Kalivodová a doplnila: ,,Žáci, kteří pracovali zodpovědně během dálkové výuky a využili konzultací či generálních maturitních zkoušek, zvládají současnou podobu maturitních zkoušek na výbornou. Příkladem jsou žákyně Anna Milfaitová a Tereza Pelcmanová. Přejeme všem žákům úspěšné zakončení náročného covidového roku i celého studia. Věříme, že se naši žáci uplatní na vysokých školách, v zaměstnáních nebo jako OSVČ.“

Foto: archiv OA a SOŠZE


Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video