Dopisy čtenářů: Alchymisté na Novém Hradě

Redakce 2021-08-18 19:10:43

Chtěli byste se podívat do alchymistické dílny, kde vznikal elixír mládí ? Byla to tajemná laboratoř, kde středověcí alchymisté vyráběli zlato a další úžasné elixíry. Určitě se vám vybaví scéna z filmu Císařův pekař a Pekařův císař. Alchymista se pohybuje v setmělé místnosti, kde kromě veliké centrální pece, na níž stojí obrovské nádoby, tam má i spoustu tyglíků, baněk a zkumavek. Všude bublají kapaliny různých barev a je tam spousta kouře a občas se ozve třeskot ba i dokonce výbuch reagujících chemikálií.

     A právě do takovéto dílny teď o prázdniny můžete zavítat i se svými dětmi na zámek Nový Hrad. Je zde otevřena multimediální výstava Tajemný Rudolf II. Touto výstavou Vás provede digitálně oživený Rudolf II., kterého ztvárnil syn herce Jana Wericha – Jiří Werich Petrášek, herec, dabér a moderátor. Jeho podoba s otcem je fascinující, jako by mu z oka vypadl.

Přiblíží Vám málo známé mládí Rudolfa II., jeho cestu za vzděláním a jeho úžasné sbírky. Pomocí hologramů máte možnost vidět i všechny královské koruny, kterými byl Rudolf II. za svůj život korunován.

     Mě osobně vždy alchymie a doba Rudolfa II. velmi fascinovala. Snad to byl i jeden z důvodů, proč jsem vystudovala farmacii. I v této moderní době ještě stále elixír mládí čeká totiž na svého objevitele…

A proto Vám výstavu doporučuji, stojí opravdu za to. Lenka Zemanová, lékárnice z Loun


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video