Siláci pokořili obří pneumatiku i pivní sud

Hedvika Mašková 2021-10-11 10:00:00

Poměřit své síly s ostatními a dokázat sami sobě, co všechno zvládne jejich tělo pod řevem skandujících diváků, dorazilo třetí zářijovou sobotu několik desítek siláků ze všech koutů naší republiky. Na sportovišti u letního koupaliště, respektive na ploše hokejbalového hřiště, se totiž konal již druhý ročník soutěže ,,Silák roku města Žatce”. Na závodníky čekalo několik disciplín, mezi nimi bench-press na maximální počet opakování, zvedání pivního sudu, farmářský mrtvý tah a obracení obří pneumatiky. Soutěžilo se ve třech kategoriích - muži do 90 kg, muži nad 90 kg a ženy.

Z místních borců se nejlépe umístil mezi muži do 90 kg Tomáš Palko (na fotografii zvedající sud), který zvládl v jedné minutě 60 opakování na bench-pressu, 34 krát zvedl pivní sud o váze 40 kilogramů, 57 krát utáhl farmářský mrtvý tah se sto kilogramy a šestkrát převrátil čtvrttunovou pneumatiku. S těmito výkony dosáhl na první příčku! Na druhém místě se ve stejné kategorii umístil Daniel Karička a třetí Martin Karas.

V kategorii mužů nad 90 kilogramů se jako první umístil Pavel Krajovský, druhý Petr Šíma a třetí René Štěpán. U žen brala první místo Zuzana Mautnerová, druhé Ivana Smeková a třetí Alena Martínková.

Skvělé silácké zápolení zakončilo exhibiční vystoupení profesionálního českého strongmana závodícího ve střední váze Jiřího Tkadlčíka. Diváci si rozhodně přišli na skvělou podívanou.

,,Moc děkuji všem účastníkům za jejich perfektní výkony a všem lidem, že se přišli podívat a závodníky pořádně podpořit. Zároveň děkuji hostům, Jiřímu Tkadlčíkovi a Martinu Mesterovi, za jejich účast a obohacení programu, všem sponzorům a celému mému týmu, který mi s organizací soutěže pomohl a díky němuž se mohla celá akce odehrát,” poděkoval na závěr pořadatel soutěže Josef Podroužek.

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video