Senioři se mají na co těšit! Započala stavba odpočinkové a relaxační zóny

Hedvika Mašková 2021-11-18 13:30:00

U domu s pečovatelskou službou v lokalitě Písečná v Žatci již započala stavba odpočinkové a relaxační zóny, na jejíž realizaci žatečtí zastupitelé na svém červnovém zasedání schválili rozpočtové opatření ve výši 4,3 milionu korun. Z výběrového řízení vyšla jako zhotovitel stavby, jako jediná přihlášená, kadaňská firma PRO URBAN, která nabídla cenu za provedení díla 4,69 milionů bez DPH. Práce by měly být dokončeny příští rok v únoru.

Předmětem realizace je vybudování odpočinkové zóny pro seniory v Žatci. Jedná se realizaci odpočinkové zóny pro seniory – návrh zpevněných ploch, altánu a pergoly, umístění prvků mobiliáře, herních a sportovních prvků, pítka.

,,Cílem návrhu je vytvořit atraktivní prostor vybízející k posezení, vytvořit příjemné místo pro aktivity klientů přilehlého domu s pečovatelskou službou. Dominantním prvkem prostoru jsou navrhované prvky architektury - zahradní altán a pergola, které spolu s lavičkami a květníky vytváří prostor pro setkávání. V návaznosti na altán je rozšířená zpevněná plocha pro konání společenských akcí a možnost umístění mobilního ohniště, případně dalšího mobiliáře. Prostor je doplněn o další vybavenost, rozšiřující možnost využití, jako jsou fitness prvky, pítko, mlžítko nebo dětský herní domek. Celý prostor je doplněn o výsadbu nových stromů zajišťujících do budoucna zastínění v letních měsících. Podél pergoly a v okolí altánu jsou navrženy výsadby trvalek,” popisuje projekt architektky Hany Brehmové.    

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video
Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video