Senioři se mají na co těšit! Započala stavba odpočinkové a relaxační zóny

Hedvika Mašková 2021-11-18 13:30:00

U domu s pečovatelskou službou v lokalitě Písečná v Žatci již započala stavba odpočinkové a relaxační zóny, na jejíž realizaci žatečtí zastupitelé na svém červnovém zasedání schválili rozpočtové opatření ve výši 4,3 milionu korun. Z výběrového řízení vyšla jako zhotovitel stavby, jako jediná přihlášená, kadaňská firma PRO URBAN, která nabídla cenu za provedení díla 4,69 milionů bez DPH. Práce by měly být dokončeny příští rok v únoru.

Předmětem realizace je vybudování odpočinkové zóny pro seniory v Žatci. Jedná se realizaci odpočinkové zóny pro seniory – návrh zpevněných ploch, altánu a pergoly, umístění prvků mobiliáře, herních a sportovních prvků, pítka.

,,Cílem návrhu je vytvořit atraktivní prostor vybízející k posezení, vytvořit příjemné místo pro aktivity klientů přilehlého domu s pečovatelskou službou. Dominantním prvkem prostoru jsou navrhované prvky architektury - zahradní altán a pergola, které spolu s lavičkami a květníky vytváří prostor pro setkávání. V návaznosti na altán je rozšířená zpevněná plocha pro konání společenských akcí a možnost umístění mobilního ohniště, případně dalšího mobiliáře. Prostor je doplněn o další vybavenost, rozšiřující možnost využití, jako jsou fitness prvky, pítko, mlžítko nebo dětský herní domek. Celý prostor je doplněn o výsadbu nových stromů zajišťujících do budoucna zastínění v letních měsících. Podél pergoly a v okolí altánu jsou navrženy výsadby trvalek,” popisuje projekt architektky Hany Brehmové.    

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video