Advent v Žatci se ruší!

Hedvika Mašková 2021-11-26 09:10:00

Nejkrásnější svátky v roce, kterými jsou pro mnohé z nás Vánoce, se pomalu a nezadržitelně blíží. Začátek adventu nás čeká už tuto neděli 28. listopadu, kdy měl rovněž proběhnout nabitý program na náměstí Svobody v Žatci, včetně tradičního rozsvěcováním vánočního stromu. Vzhledem k současné situaci kolem covidu-19 je však nedělní program zrušen.

Program první adventní neděle v Žatci měl na náměstí Svobody odpoledne odstartovat staročeskými vánočními trhy. Jejich pořádání však bylo během čtvrtečního jednání vlády ode dneška zakázáno. V půl čtvrté měl na centrálním náměstí program dětí z mateřských a základních škol - Děti svému městu. Od 17.35 hodin měla vystoupit společně s Pedagog Bandem ZUŠ ŽATEC legenda české muzikálové scény Bohouš Josef. Před rozsvěcováním vánočního stromu nemělo chybět adventní přání starostka města Zdeňky Hamousové a otce Viléma z liběšické fary.

,,Zda letošní adventní program proběhne podle plánů, není kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jisté. O případných změnách se budeme bavit teď v úterý,” sdělil nám začátkem týdne Martin Veselý, ředitel Městského divadla v Žatci, které adventní neděli spolupořádá.

Od minulého pátku krášlí centrum Žatce i náměstí Poperinge vánoční stromy, které se začátkem tohoto týdne ještě zdobily.

Stromy, v letošním roce se jedná o smrky, darovali městu žatečtí občané. Vánoční stromek, který bude zdobit centrální náměstí Svobody, měří třináct metrů. Ještě před pár dny rostl v ulici Politických vězňů u domu Dušana Milyana. Na náměstí Poperinge byl vztyčen o něco menší strom. Putoval ze zahrady u domu Karla Povolného v ulici J. K. Tyla.

Oba smrky by stejně v nejbližší době čekalo kácení z bezpečnostních důvodů, takto si jejich krásu mohou užít Žatečané během adventu a vánočních svátků. 

Foto: Tomáš Kassal

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video