Advent v Žatci se ruší!

Hedvika Mašková 2021-11-26 09:10:00

Nejkrásnější svátky v roce, kterými jsou pro mnohé z nás Vánoce, se pomalu a nezadržitelně blíží. Začátek adventu nás čeká už tuto neděli 28. listopadu, kdy měl rovněž proběhnout nabitý program na náměstí Svobody v Žatci, včetně tradičního rozsvěcováním vánočního stromu. Vzhledem k současné situaci kolem covidu-19 je však nedělní program zrušen.

Program první adventní neděle v Žatci měl na náměstí Svobody odpoledne odstartovat staročeskými vánočními trhy. Jejich pořádání však bylo během čtvrtečního jednání vlády ode dneška zakázáno. V půl čtvrté měl na centrálním náměstí program dětí z mateřských a základních škol - Děti svému městu. Od 17.35 hodin měla vystoupit společně s Pedagog Bandem ZUŠ ŽATEC legenda české muzikálové scény Bohouš Josef. Před rozsvěcováním vánočního stromu nemělo chybět adventní přání starostka města Zdeňky Hamousové a otce Viléma z liběšické fary.

,,Zda letošní adventní program proběhne podle plánů, není kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jisté. O případných změnách se budeme bavit teď v úterý,” sdělil nám začátkem týdne Martin Veselý, ředitel Městského divadla v Žatci, které adventní neděli spolupořádá.

Od minulého pátku krášlí centrum Žatce i náměstí Poperinge vánoční stromy, které se začátkem tohoto týdne ještě zdobily.

Stromy, v letošním roce se jedná o smrky, darovali městu žatečtí občané. Vánoční stromek, který bude zdobit centrální náměstí Svobody, měří třináct metrů. Ještě před pár dny rostl v ulici Politických vězňů u domu Dušana Milyana. Na náměstí Poperinge byl vztyčen o něco menší strom. Putoval ze zahrady u domu Karla Povolného v ulici J. K. Tyla.

Oba smrky by stejně v nejbližší době čekalo kácení z bezpečnostních důvodů, takto si jejich krásu mohou užít Žatečané během adventu a vánočních svátků. 

Foto: Tomáš Kassal

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video