V Žatci proběhlo poslední vítání občánků v tomto roce

Hedvika Mašková 2021-11-29 10:00:00

Naposledy v letošním roce byli v obřadní síni žatecké radnice předminulou sobotu přivítáni nejmladší občánci našeho města. Slavnostní obřad vedla starostka města Zdeňka Hamousová za účasti matrikářky Aleny Kellerové a klavírního doprovodu.

,,Na klíně máte svoje děťátko, kterému jste dali život a vzali tím na sebe odpovědnost za to, jaký člověk z něj vyroste. Přejeme vám, abyste mu dokázali být dobrým vzorem, vychovatelem, rádcem a později i kamarádem a také nekončícím nábojem lásky a trpělivosti. Cesta, po které vaše nejmenší půjde, je teprve na svém začátku. My rodiče jsme průvodci spokojenými a krásnými okamžiky. A ve chvílích nesnází bychom měli být vždycky klidnou a vyrovnanou podporou, jasným zázemím, kam si děti vždycky mohou přijít říci o pomoc i radu. Vyspělá společnost považuje tvořivý a kreativní přístup rodičů k výchově dětí za přirozenou morální lidskou vlastnost. Vaše dítě nezapomene na laskavá slova maminky a někdy možná přísnější, ale vždycky určitě spravedlivý, přístup tatínka. Bude z toho čerpat energii, sílu, lásku a také životní model,“ přivítala rodiče, babičky, dědečky a další významné rodinné příslušníky na vítání občánků starostka Zdeňka Hamousová a nadto doplnila: ,,Vaše děti se narodily do zvláštní doby, která je zkouškou pro nás pro všechny. Co je však nejdůležitější, je krásné milující rodinné prostředí plné lásky, zázemí, péče a věrnosti rodičů. My všichni vám přejeme, aby vám vaše děti dělaly jen samou radost.“

Rodiče poté od města dostali věcné dary pro děti a maminky také květinu. Nechyběl ani zápis děťátka do pamětní knihy města a symbolické pohoupání v kolébce.

Pokud covidová situace dovolí, další tradiční vítání občánků by se mělo konat opět v lednu. Dle matrikářky Danuše Laiblové není vyloučeno, že by společenský obřad mohl začátkem nového roku proběhnout rovnou dvakrát v měsíci.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video