V Žatci proběhlo poslední vítání občánků v tomto roce

Hedvika Mašková 2021-11-29 10:00:00

Naposledy v letošním roce byli v obřadní síni žatecké radnice předminulou sobotu přivítáni nejmladší občánci našeho města. Slavnostní obřad vedla starostka města Zdeňka Hamousová za účasti matrikářky Aleny Kellerové a klavírního doprovodu.

,,Na klíně máte svoje děťátko, kterému jste dali život a vzali tím na sebe odpovědnost za to, jaký člověk z něj vyroste. Přejeme vám, abyste mu dokázali být dobrým vzorem, vychovatelem, rádcem a později i kamarádem a také nekončícím nábojem lásky a trpělivosti. Cesta, po které vaše nejmenší půjde, je teprve na svém začátku. My rodiče jsme průvodci spokojenými a krásnými okamžiky. A ve chvílích nesnází bychom měli být vždycky klidnou a vyrovnanou podporou, jasným zázemím, kam si děti vždycky mohou přijít říci o pomoc i radu. Vyspělá společnost považuje tvořivý a kreativní přístup rodičů k výchově dětí za přirozenou morální lidskou vlastnost. Vaše dítě nezapomene na laskavá slova maminky a někdy možná přísnější, ale vždycky určitě spravedlivý, přístup tatínka. Bude z toho čerpat energii, sílu, lásku a také životní model,“ přivítala rodiče, babičky, dědečky a další významné rodinné příslušníky na vítání občánků starostka Zdeňka Hamousová a nadto doplnila: ,,Vaše děti se narodily do zvláštní doby, která je zkouškou pro nás pro všechny. Co je však nejdůležitější, je krásné milující rodinné prostředí plné lásky, zázemí, péče a věrnosti rodičů. My všichni vám přejeme, aby vám vaše děti dělaly jen samou radost.“

Rodiče poté od města dostali věcné dary pro děti a maminky také květinu. Nechyběl ani zápis děťátka do pamětní knihy města a symbolické pohoupání v kolébce.

Pokud covidová situace dovolí, další tradiční vítání občánků by se mělo konat opět v lednu. Dle matrikářky Danuše Laiblové není vyloučeno, že by společenský obřad mohl začátkem nového roku proběhnout rovnou dvakrát v měsíci.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video