V Žatci proběhlo poslední vítání občánků v tomto roce

Hedvika Mašková 2021-11-29 10:00:00

Naposledy v letošním roce byli v obřadní síni žatecké radnice předminulou sobotu přivítáni nejmladší občánci našeho města. Slavnostní obřad vedla starostka města Zdeňka Hamousová za účasti matrikářky Aleny Kellerové a klavírního doprovodu.

,,Na klíně máte svoje děťátko, kterému jste dali život a vzali tím na sebe odpovědnost za to, jaký člověk z něj vyroste. Přejeme vám, abyste mu dokázali být dobrým vzorem, vychovatelem, rádcem a později i kamarádem a také nekončícím nábojem lásky a trpělivosti. Cesta, po které vaše nejmenší půjde, je teprve na svém začátku. My rodiče jsme průvodci spokojenými a krásnými okamžiky. A ve chvílích nesnází bychom měli být vždycky klidnou a vyrovnanou podporou, jasným zázemím, kam si děti vždycky mohou přijít říci o pomoc i radu. Vyspělá společnost považuje tvořivý a kreativní přístup rodičů k výchově dětí za přirozenou morální lidskou vlastnost. Vaše dítě nezapomene na laskavá slova maminky a někdy možná přísnější, ale vždycky určitě spravedlivý, přístup tatínka. Bude z toho čerpat energii, sílu, lásku a také životní model,“ přivítala rodiče, babičky, dědečky a další významné rodinné příslušníky na vítání občánků starostka Zdeňka Hamousová a nadto doplnila: ,,Vaše děti se narodily do zvláštní doby, která je zkouškou pro nás pro všechny. Co je však nejdůležitější, je krásné milující rodinné prostředí plné lásky, zázemí, péče a věrnosti rodičů. My všichni vám přejeme, aby vám vaše děti dělaly jen samou radost.“

Rodiče poté od města dostali věcné dary pro děti a maminky také květinu. Nechyběl ani zápis děťátka do pamětní knihy města a symbolické pohoupání v kolébce.

Pokud covidová situace dovolí, další tradiční vítání občánků by se mělo konat opět v lednu. Dle matrikářky Danuše Laiblové není vyloučeno, že by společenský obřad mohl začátkem nového roku proběhnout rovnou dvakrát v měsíci.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video