Bronzový Žatecký pivovar. Ceny Sdružení přátel piva byly rozdány

Redakce 2021-12-01 10:40:00

Sdružení přátel piva, jako již tradičně, vyhlásilo i v tomto roce výsledky své soutěže o Pivo roku. Vyhlášen byl rovněž Pivovar roku, Minipivovar roku a Sládek roku. Mezi průmyslovými pivovary, kterých je v České republice zhruba pět desítek, byl jako nejlepší vyhodnocen Rodinný pivovar Bernard z Humpolce. Druhý se umístil Pivovar PRIMÁTOR a třetí příčku ve stejné kategorii obsadil Žatecký pivovar!

Soutěž Sdružení přátel piva je jediná spotřebitelská celorepubliková anketa a jde zároveň o nejstarší „novodobou“ pivovarskou soutěž v České republice vůbec. Unikátní je i systém hodnocení, který kombinuje anketní i degustační část, kdy piva s nejvyšším počtem získaných hlasů v rámci ankety postupují do anonymní degustace, ze které vyjde konečné pořadí na prvních místech. Anonymní degustace pod vedením profesora Tomáše Maiera proběhla v neveřejných prostorách břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha 20. září.

Podle sdružení má nejlepší světlé výčepní pivo, světlý ležák a tmavé a polotmavé pivo Pivovar Bernard. Pivovar Volt, který má ve svém portfoliu 28 piv, zvítězil v kategoriích světlé svrchně kvašené pivo a tmavé a polotmavé svrchně kvašené pivo.

První místo za nejlepší silné pivo si odnesl pivovar Krkonošský medvěd Vrchlabí a za pšeničné pivo Podřipský rodinný minipivovar. Kategorii kyselých piv vyhrál jihlavský minipivovar MadCat Craft Brewing, který obsadil první dvě místa. Jako třetí se umístil nedaleký Rodinný pivovar Zichovec s pivem Zichovec 12 Sour Passion Fruit. Zichovecký pivovar, který vaří pivo v novém moderním areálu na okraji Loun, obsadil rovněž druhou příčku v kategorii Minipivovar roku.

,,Vítězství v této kategorie je rok od roku obtížnější, protože konkurence každým rokem stoupá, protože se u nás otevírají pravidelně desítky nových minipivovarů ročně. Covid tento trend sice poněkud přibrzdil, ale počty stále úspěšně rostou,” sdělilo Sdružení přátel piva po vyhlášení výsledků své soutěže a k další kategorii doplnilo: ,,Na rozdíl od kategorie Minipivovarů až donedávna v kategorii Pivovar roku počet pivovarů klesal. Nicméně aktuálně to již přestává platit, neboť některé minipivovary se stávají natolik úspěšnými, že z hlediska ročního výstavu již překračují magickou hranici ročního výstavu ve výši deset tisíc hektolitrů a stávají se tak průmyslovými pivovary.”

Také v kategorii velkých pivovarů mířila jedna z cen do našeho okresu, a to konkrétně do Žatce. Žatecký pivovar, který slaví 220 let od první várky piva, se umístil na bronzové pozici za pivovary Bernard a Primátor.

,,Sdružení přátel piva udělilo našemu pivovaru 3. místo v kategorii Pivovar roku. Děkujeme. Ocenění si velmi vážíme,” sdělil Žatecký pivovar prostřednictvím sociálních sítí.

V soutěži byl rovněž vyhodnocen Sládek roku, kterým se letos stal Aleš Dvořák, létající sládek pivovaru Budějovický Budvar.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video