Proluka brzy zmizí, nahradí ji nový dům s moderními byty pro seniory

2021-11-28 21:25:32

V Postoloprtech je v plném proudu rekonstrukce domů č. p. 129 a 172 v centru města. Domy, které před několika lety koupilo město, se mění na domy s patnácti byty s pečovatelskou službou.

Domy stojí kousek od sebe mezi centrálním náměstím a autobusovým nádražím. Díky stavbě brzy zmizí proluka vedle domu č. p. 129 na Mírovém náměstí. ,,Místo ní bude postaven nový dům, kde vzniknou nové byty pro naše seniory. Domy budou vybavené výtahem a každý byt včetně koupelny a toalety bude zcela bezbariérový, vybavený kuchyňskou linkou a vestavěnými skříněmi. Samozřejmostí je, že si každý nájemce bytu bude moci přinést i svůj vlastní nábytek,“ uvedlo město Postoloprty. Domy budou mít i společný dvorek určený pro odpočinek je-jich obyvatel. Nových bytů by se v Postoloprtech měli dočkat do konce roku 2022.

Oba zmíněné domy v centru Postoloprt ne-měly pořádné využití dlouhé roky. „Postoloprty jdou příkladem, jak vybydlené domy nově využít a co oceňuji nejvíc, tak domy by měly dostat architektonicky hodnotné ztvárnění. Městu zcela správně záleží nejen na tom, aby byly domy s historickým charakterem dobře využitelné, ale i na tom, aby dobře vypadaly,“ sdělil Břetislav Sedláček, který pro město vypracoval architektonickou studii a projekt. Zájemci o bydlení v bezbariérových bytech se již nyní mohou radnici hlásit.


Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video