Chomutovské Vánoce zachráněny. Na co se můžete tešit?

Redakce 2021-11-29 17:11:28

CHOMUTOV (tz) - Chomutovští radní na pondělním zasedání jednali o nové podobě adventního programu, který byl zásadně omezen vládním nařízením o zrušení vánočních trhů a zákazem veřejných akcí, při nichž dochází ke kumulaci více jak 100 osob na jednom místě.

„Uvědomujeme si, že čísla nakažených znovu výrazně rostou. Současně nechceme odepsat už druhé Vánoce v řadě. Proto jsem rád, že kolegové souhlasili s novým konceptem Chomutovských Vánoc, který vyhovuje aktuálním opatřením a zároveň s maximální odpovědností reaguje na průběh epidemie,“ uvedl David Dinda, náměstek primátora.

Chomutovské Vánoce tedy v letošním roce doznají těchto změn. Dřevěné stánky z náměstí 1. máje budou částečně přesunuty do parčíku za radnicí, ostatní budou rozmístěny v Městském parku. Tam nebudou tvořit uzavřené tržiště, ale samostatné prodejní místa v různých částech parku.

„Městský park má rozlohu cca 82.000 m2, to je desetkrát větší prostor pro návštěvníky než na náměstí. Více místa, více možností pro rozestupy,“ vysvětluje Dinda.

Do Městského parku by se na travnatou louku u pěšiny Boženy Němcové měla přesunout i ledová plocha 20 x 10 metrů, která bude každý den otevřena, a to až do 27. prosince. Její otevírací doba bude od 10.00 do 18.00 hodin.

„U ledové plochy bude zajištěno půjčování bruslí, probíhat by zde měly i exhibice chomutovských sportovních klubů prezentujících hokej či krasobruslení,“ přibližuje program ledové plochy Zuzana Kroutilová, vedoucí odboru vnějších vztahů.

O adventních víkendech bude v Městském parku probíhat již avizovaný program v Hudebním altánu složený z hudebních a divadelních představení pro děti. V Rozáriu bude umístěn vánoční strom určený pro zdobení dětmi, spolu se stromky ozdobenými dětmi z chomutovských mateřských škol. A v altánu Aquarium bude vystaven Betlém s živými zvířátky. Zde návštěvníci naleznou i oblíbený stánek Ježíškovy pošty. Při dobrém počasí by měly dále probíhat i jízdy na ponících a jízdy vánočního vláčku.

Původně plánovaný vánoční program v atriu Chomutovské knihovny a také nedělní adventní koncerty v kostele sv. Ignáce budou pokračovat bez změn.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video