Chomutovské Vánoce zachráněny. Na co se můžete tešit?

Redakce 2021-11-29 17:11:28

CHOMUTOV (tz) - Chomutovští radní na pondělním zasedání jednali o nové podobě adventního programu, který byl zásadně omezen vládním nařízením o zrušení vánočních trhů a zákazem veřejných akcí, při nichž dochází ke kumulaci více jak 100 osob na jednom místě.

„Uvědomujeme si, že čísla nakažených znovu výrazně rostou. Současně nechceme odepsat už druhé Vánoce v řadě. Proto jsem rád, že kolegové souhlasili s novým konceptem Chomutovských Vánoc, který vyhovuje aktuálním opatřením a zároveň s maximální odpovědností reaguje na průběh epidemie,“ uvedl David Dinda, náměstek primátora.

Chomutovské Vánoce tedy v letošním roce doznají těchto změn. Dřevěné stánky z náměstí 1. máje budou částečně přesunuty do parčíku za radnicí, ostatní budou rozmístěny v Městském parku. Tam nebudou tvořit uzavřené tržiště, ale samostatné prodejní místa v různých částech parku.

„Městský park má rozlohu cca 82.000 m2, to je desetkrát větší prostor pro návštěvníky než na náměstí. Více místa, více možností pro rozestupy,“ vysvětluje Dinda.

Do Městského parku by se na travnatou louku u pěšiny Boženy Němcové měla přesunout i ledová plocha 20 x 10 metrů, která bude každý den otevřena, a to až do 27. prosince. Její otevírací doba bude od 10.00 do 18.00 hodin.

„U ledové plochy bude zajištěno půjčování bruslí, probíhat by zde měly i exhibice chomutovských sportovních klubů prezentujících hokej či krasobruslení,“ přibližuje program ledové plochy Zuzana Kroutilová, vedoucí odboru vnějších vztahů.

O adventních víkendech bude v Městském parku probíhat již avizovaný program v Hudebním altánu složený z hudebních a divadelních představení pro děti. V Rozáriu bude umístěn vánoční strom určený pro zdobení dětmi, spolu se stromky ozdobenými dětmi z chomutovských mateřských škol. A v altánu Aquarium bude vystaven Betlém s živými zvířátky. Zde návštěvníci naleznou i oblíbený stánek Ježíškovy pošty. Při dobrém počasí by měly dále probíhat i jízdy na ponících a jízdy vánočního vláčku.

Původně plánovaný vánoční program v atriu Chomutovské knihovny a také nedělní adventní koncerty v kostele sv. Ignáce budou pokračovat bez změn.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video