Město trápí zvýšený výskyt koček. Otázku toulavých zvířat má vyřešit upravená vyhláška

Hedvika Mašková 2021-12-13 10:30:00

Problém, se kterým se potýká mnoho měst a obcí v České republice, je přemnožení toulavých koček. Město Žatec není výjimkou. Problematiku toulavých koček má řešit nově upravená obecně závazná vyhláška, kterou na svém jednání schválili žatečtí zastupitelé.

Po projednání radou města byla zastupitelům předložena ke schválení obecně závazná vyhláška, kterou se stanoví zákaz umísťování krmiva a potravin pro ptactvo a jiná volně žijící nebo toulavá zvířata s výjimkou krmení ptactva v krmítcích a vodního ptactva.

,,Vyhláška je upravována převážně z důvodu řešení otázky toulavých zvířat na území Města Žatce a jeho místních částí. Především jde o zvýšený výskyt kočičí populace. Ta je velice špatně regulovatelná a mnoho občanů svým chováním podporuje její neblahý vývoj. Město Žatec se pokusí ve spolupráci s městskou policií a odborným veterinárním zařízením, případně budoucí spoluprací se vznikajícími spolky tuto situaci řešit (odborné odchyty, kastrace, navracení do původního prostředí, čipování). Předkládaná změna vyhlášky již byla konzultovaná s Ministerstvem vnitra ČR, odborem veřejné správy, dozoru a kontroly v Ústí nad Labem,“ zdůvodňuje se v materiálu předloženém na jednání zastupitelstva města, který zpracovala Emilie Filandrová z administrativy odboru místního hospodářství a majetku.

Návrh obecně závazné vyhlášky byl na Ministerstvo vnitra doručen 13. srpna. Ministerstvo uvedlo, že předmětný návrh nebyl shledán v rozporu se zákonem.

Zastupitelé změnu obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích, o podmínkách plakátování a o opatřeních ke zlepšení vzhledu veřejné zeleně na svém posledním zasedání schválili. Nově je její součástí rovněž zákaz krmení ptactva (kromě krmítek a vodních ptáků) a volně žijících zvířat ve městě. Schválenou vyhlášku č. 1/2017 v celém znění naleznete vyvěšenou na úřední desce města Žatec.

Foto: pexels.com

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video