Do žatecké nemocnice míří miliony

Hedvika Mašková 2021-12-22 10:30:00

Uvědomujeme si, že zdravotnictví v Ústeckém kraji je zajišťováno především prostřednictvím společnosti Krajská zdravotní. Ta má ve svém portfoliu sedm nemocnic, které poskytují zdravotní péči ve všech okresech našeho kraje, avšak vyjma lounského. V něm působí pouze jediná nemocnice, a to v Žatci. Jak probíhá spolupráce města a kraje, na to jsme se zeptali žateckého místostarosty a zároveň krajského radního Radima Laibla, podle něhož nebyla součinnost těchto subjektů v minulosti taková, jakou by si občané zasloužili.

• Na služby Nemocnice v Žatci spoléhají občané v celém lounském okrese. Jak k tomu přistupuje Město Žatec, potažmo Ústecký kraj?

Ano, je to tak. Činnost nemocnic v Podbořanech a v Lounech jsou už dávnou minulostí, tudíž je zajistit poskytování základní zdravotní péče v Žatci prioritou nejen vedení města, ale také vedení Ústeckého kraje.

• Jak konkrétně kraj žateckou nemocnici podporuje?

Vedení Ústeckého kraje v letošním roce poslalo městu Žatec 18 milionů korun na zajištění strategických investic v nemocnici, kam spadá především vybudování centrálního urgentního příjmu a rekonstrukce oddělení následné péče.

• Proč právě na toto oddělení?

Rekonstrukce LDN a zlepšení podmínek pro umístění pacientů je jednoznačná priorita. Tito lidé celý život pracovali, odváděli daně do státního rozpočtu, vychovávali děti a nyní si zaslouží být v odpovídajícím a kvalitním prostředí.

• V jaké fázi se vybudování urgentního příjmu a rekonstrukce LDN aktuálně nachází?

V současné době již architekti, vybraní ve výběrovém řízení, vypracovávají studie proveditelnosti pro urgentní příjem, od-dělení následné péče a také celkový Generel nemocnice. Hned poté začnou práce na projektových a inženýrských činnostech a pevně věřím také na samotných realizacích.

• Postačí na zmíněné investice ,,pouze“ osmnáct milionů z kraje?

Pomoci by nám také měly evropské peníze z nově vznikajícího IROP II programu pro období 2021 – 2027 a rovněž další finance z Ústeckého kraje.

• V souvislosti s Nemocnicí v Žatci se také řeší personál, respektive jeho nedostatek. Chystá se v nejbližší době ně-jaké řešení tohoto problému?

To trápí snad všechny nemocnice nejen v kraji, ale v celé republice. Zvláště covidová doba znovu na tuto slabinu poukázala a dvakrát ji podtrhla. Proto bych rád v nejbližší době předložil zastupitelům města ke schválení Stipendijní program na stabilizaci lékařských a nelékařských zdravotnických pracovníků. Další podporu chystá samotný management nemocnice.

Děkujeme za rozhovor. 

Hedvika Mašková

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video