Do žatecké nemocnice míří miliony

Hedvika Mašková 2021-12-22 10:30:00

Uvědomujeme si, že zdravotnictví v Ústeckém kraji je zajišťováno především prostřednictvím společnosti Krajská zdravotní. Ta má ve svém portfoliu sedm nemocnic, které poskytují zdravotní péči ve všech okresech našeho kraje, avšak vyjma lounského. V něm působí pouze jediná nemocnice, a to v Žatci. Jak probíhá spolupráce města a kraje, na to jsme se zeptali žateckého místostarosty a zároveň krajského radního Radima Laibla, podle něhož nebyla součinnost těchto subjektů v minulosti taková, jakou by si občané zasloužili.

• Na služby Nemocnice v Žatci spoléhají občané v celém lounském okrese. Jak k tomu přistupuje Město Žatec, potažmo Ústecký kraj?

Ano, je to tak. Činnost nemocnic v Podbořanech a v Lounech jsou už dávnou minulostí, tudíž je zajistit poskytování základní zdravotní péče v Žatci prioritou nejen vedení města, ale také vedení Ústeckého kraje.

• Jak konkrétně kraj žateckou nemocnici podporuje?

Vedení Ústeckého kraje v letošním roce poslalo městu Žatec 18 milionů korun na zajištění strategických investic v nemocnici, kam spadá především vybudování centrálního urgentního příjmu a rekonstrukce oddělení následné péče.

• Proč právě na toto oddělení?

Rekonstrukce LDN a zlepšení podmínek pro umístění pacientů je jednoznačná priorita. Tito lidé celý život pracovali, odváděli daně do státního rozpočtu, vychovávali děti a nyní si zaslouží být v odpovídajícím a kvalitním prostředí.

• V jaké fázi se vybudování urgentního příjmu a rekonstrukce LDN aktuálně nachází?

V současné době již architekti, vybraní ve výběrovém řízení, vypracovávají studie proveditelnosti pro urgentní příjem, od-dělení následné péče a také celkový Generel nemocnice. Hned poté začnou práce na projektových a inženýrských činnostech a pevně věřím také na samotných realizacích.

• Postačí na zmíněné investice ,,pouze“ osmnáct milionů z kraje?

Pomoci by nám také měly evropské peníze z nově vznikajícího IROP II programu pro období 2021 – 2027 a rovněž další finance z Ústeckého kraje.

• V souvislosti s Nemocnicí v Žatci se také řeší personál, respektive jeho nedostatek. Chystá se v nejbližší době ně-jaké řešení tohoto problému?

To trápí snad všechny nemocnice nejen v kraji, ale v celé republice. Zvláště covidová doba znovu na tuto slabinu poukázala a dvakrát ji podtrhla. Proto bych rád v nejbližší době předložil zastupitelům města ke schválení Stipendijní program na stabilizaci lékařských a nelékařských zdravotnických pracovníků. Další podporu chystá samotný management nemocnice.

Děkujeme za rozhovor. 

Hedvika Mašková

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video