ŠKOLA NABÍZÍ OBORY BUDOUCNOSTI! O logistiky a ajťáky je pořád velký zájem

Iveta Drlíková 2022-01-14 09:27:00

Žatec (id) S novými zřizovateli, novým vedením a rovněž novými vizemi přišla od tohoto školního roku Soukromá obchodní akademie i Střední průmyslová škola elektrotechnická. Obě školy sídlí v jedné budově, a to ve Svatováclavské ulici v Žatci, a obě chtějí poskytnout studentům takové vzdělání, aby hned po maturitě dokázali obstát v praxi. Aktuálně tak nabízejí i zcela nové studijní obory, které jsou na trhu práce velmi žádané. V SOA k nim patří obor „Provoz a ekonomika dopravy“ a v SPŠE pak obor Informační technologie. „Naším cílem je vzdělávat studenty tak, aby uměli nabyté znalosti uplatnit v zaměstnání, a to jak po stránce odborné, tak po stránce jazykové vybavenosti. Studium se tak snažíme co nejvíce propojovat s praxí, aby z nich byli plně kvalifikovaní pracovníci. Kromě stáží ve firmách zveme pravidelně do školy na workshopy, interaktivní přednášky a projektové dny odborníky z praxe, dále spolupracujeme s ČVUT a podporuje nás i Svaz spedice a logistiky České republiky,“ říká jednatelka obou škol Mgr. Milica Krišan.

Obě školy rovněž kladou důraz na individuální přístup ke studentům, kterých je ve třídě méně než na státních školách. Praktická výuka probíhá již od prvního ročníku, a to v odborných učebnách přímo ve škole. Od druhého ročníku chodí studenti na praxi do spřátelených firem. Mezi ně patří například PULS Chomutov, firma zabývající se výrobou a vývojem elektroniky, ZF Electronics Klášterec, Fujicoki Czech z Loun, dále menší firmy působící na průmyslové zóně Triangle nebo žatecká firma Grape SC. V rámci projektu Erazmus+ vyrážejí zdejší studenti zdarma na praxi i do zahraničí. Letos to bude například Portugalsko, Lotyško a Srbsko. Příští rok plánují Španělsko.

Nový atraktivní studijní obor „Provoz a ekonomika dopravy“, který je na trhu práce hodně žádaný, se na žatecké Soukromé obchodní akademii dá studovat od září 2021. Zaměřuje se na logistiku v automobilové a letecké dopravě. Jeho studenti se tak dostanou na praxi například i na Letiště Václava Havla. „Lidé si pod pojmem logistika kolikrát představují nějakého doručovatele, ale není to tak. Jedná se o střední manažerskou pozici, kde se uplatní logického myšlení a organizační schopnosti. Samozřejmostí je pak znalost cizího jazyka a práce na PC. Logistika zahrnuje například i celního deklaranta. Už teď se firmy zajímají, kdy budeme mít první absolventy. Jsme teprve druhou střední školou v Ústeckém kraji, která tento obor nabízí,“ vysvětluje paní M. Krišan.

I Střední průmyslová škola elektrotechnická se přizpůsobuje novým trendům na trhu práce. Výuku tradičního studijního oboru Elektrotechnika nově rozšířila ještě o zaměření na automatizaci a robotiku. Od září pak přišla s novým oborem Informační technologie. „Čtyřleté denní studium se soustředí na výuku programování aplikací a her, dále zde studenty učíme pracovat s webovými aplikacemi i jejich tvorbu. Studium doplňuje výuka počítačové grafiky a designu. Zabývá se i technologiemi inteligentních domů nebo tréninkem manažerských dovedností,“ přibližuje tento obor M. Krišan a ještě dodává: „Snažíme se, aby učitelé odborných předmětů byli opravdu odborníci. Důraz dáváme i na jazyky. Kromě angličtiny se bude od září i na průmyslovce učit ještě jeden cizí jazyk. Buďto němčina nebo ruština, o kterou je mezi studenty docela zájem, takže teď od druhého pololetí spouštíme na škole kroužek ruštiny. Ve spolupráci s Přírodovědeckým centrem v Žatci se u nás na škole otevírá nově i kroužek robotiky a umělé inteligence.“

Na obou školách proběhne zanedlouho Den otevřených dveří. Konkrétně ve středu 19. ledna od 9 do 17 hodin. Návštěvu si lze objednat i v jiném termínu, a to po předchozí domluvě na tel. 723 315 831, 777 035 490. Žákům devátých tříd rovněž nabízejí přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na střední školy. Více informací najdou zájemci na webových stránkách www.soazatec.cz a www.spsezatec.cz.

Popiska foto: Součástí kvalitně vybavených odborných učeben na SOA i SPŠE Žatec jsou dostatečně výkonné počítače, ale například i 3D tiskárny. Foto: archiv SPŠE  

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video