ŠKOLA NABÍZÍ OBORY BUDOUCNOSTI! O logistiky a ajťáky je pořád velký zájem

Iveta Drlíková 2022-01-14 09:27:00

Žatec (id) S novými zřizovateli, novým vedením a rovněž novými vizemi přišla od tohoto školního roku Soukromá obchodní akademie i Střední průmyslová škola elektrotechnická. Obě školy sídlí v jedné budově, a to ve Svatováclavské ulici v Žatci, a obě chtějí poskytnout studentům takové vzdělání, aby hned po maturitě dokázali obstát v praxi. Aktuálně tak nabízejí i zcela nové studijní obory, které jsou na trhu práce velmi žádané. V SOA k nim patří obor „Provoz a ekonomika dopravy“ a v SPŠE pak obor Informační technologie. „Naším cílem je vzdělávat studenty tak, aby uměli nabyté znalosti uplatnit v zaměstnání, a to jak po stránce odborné, tak po stránce jazykové vybavenosti. Studium se tak snažíme co nejvíce propojovat s praxí, aby z nich byli plně kvalifikovaní pracovníci. Kromě stáží ve firmách zveme pravidelně do školy na workshopy, interaktivní přednášky a projektové dny odborníky z praxe, dále spolupracujeme s ČVUT a podporuje nás i Svaz spedice a logistiky České republiky,“ říká jednatelka obou škol Mgr. Milica Krišan.

Obě školy rovněž kladou důraz na individuální přístup ke studentům, kterých je ve třídě méně než na státních školách. Praktická výuka probíhá již od prvního ročníku, a to v odborných učebnách přímo ve škole. Od druhého ročníku chodí studenti na praxi do spřátelených firem. Mezi ně patří například PULS Chomutov, firma zabývající se výrobou a vývojem elektroniky, ZF Electronics Klášterec, Fujicoki Czech z Loun, dále menší firmy působící na průmyslové zóně Triangle nebo žatecká firma Grape SC. V rámci projektu Erazmus+ vyrážejí zdejší studenti zdarma na praxi i do zahraničí. Letos to bude například Portugalsko, Lotyško a Srbsko. Příští rok plánují Španělsko.

Nový atraktivní studijní obor „Provoz a ekonomika dopravy“, který je na trhu práce hodně žádaný, se na žatecké Soukromé obchodní akademii dá studovat od září 2021. Zaměřuje se na logistiku v automobilové a letecké dopravě. Jeho studenti se tak dostanou na praxi například i na Letiště Václava Havla. „Lidé si pod pojmem logistika kolikrát představují nějakého doručovatele, ale není to tak. Jedná se o střední manažerskou pozici, kde se uplatní logického myšlení a organizační schopnosti. Samozřejmostí je pak znalost cizího jazyka a práce na PC. Logistika zahrnuje například i celního deklaranta. Už teď se firmy zajímají, kdy budeme mít první absolventy. Jsme teprve druhou střední školou v Ústeckém kraji, která tento obor nabízí,“ vysvětluje paní M. Krišan.

I Střední průmyslová škola elektrotechnická se přizpůsobuje novým trendům na trhu práce. Výuku tradičního studijního oboru Elektrotechnika nově rozšířila ještě o zaměření na automatizaci a robotiku. Od září pak přišla s novým oborem Informační technologie. „Čtyřleté denní studium se soustředí na výuku programování aplikací a her, dále zde studenty učíme pracovat s webovými aplikacemi i jejich tvorbu. Studium doplňuje výuka počítačové grafiky a designu. Zabývá se i technologiemi inteligentních domů nebo tréninkem manažerských dovedností,“ přibližuje tento obor M. Krišan a ještě dodává: „Snažíme se, aby učitelé odborných předmětů byli opravdu odborníci. Důraz dáváme i na jazyky. Kromě angličtiny se bude od září i na průmyslovce učit ještě jeden cizí jazyk. Buďto němčina nebo ruština, o kterou je mezi studenty docela zájem, takže teď od druhého pololetí spouštíme na škole kroužek ruštiny. Ve spolupráci s Přírodovědeckým centrem v Žatci se u nás na škole otevírá nově i kroužek robotiky a umělé inteligence.“

Na obou školách proběhne zanedlouho Den otevřených dveří. Konkrétně ve středu 19. ledna od 9 do 17 hodin. Návštěvu si lze objednat i v jiném termínu, a to po předchozí domluvě na tel. 723 315 831, 777 035 490. Žákům devátých tříd rovněž nabízejí přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na střední školy. Více informací najdou zájemci na webových stránkách www.soazatec.cz a www.spsezatec.cz.

Popiska foto: Součástí kvalitně vybavených odborných učeben na SOA i SPŠE Žatec jsou dostatečně výkonné počítače, ale například i 3D tiskárny. Foto: archiv SPŠE  

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video