Aktualizováno: Z lounské psychiatrické nemocnice utekly dvě dívky. Jednu našla policie, druhá se vrátila sama

Redakce 2022-01-21 12:40:00

Jednu se podařilo v pondělí 17. ledna v pořádku najít, druhá přišla domů o pár dnů později. Starší z dívek se podařilo najít ještě téhož dne, kdy po nich bylo vyhlášeno pátrání. Ve čtvrtek 20. ledna policie odvolala pátrání i po té mladší, která se sama vrátila.

Policie žádala veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaných při pátrání po pohřešovaných mladistvých dívkách ve věku 16 a 17 let. Dívky v neděli 16. ledna společně utekly kolem 16 hodiny z vycházky od Dětské psychiatrické léčebny v Lounech a od té doby byly nezvěstné. 


"Dívky sice utekly společně, není však vyloučeno, že se po útěku rozdělily. Obě se pravděpodobně pohybují po Praze, je možné, že by se mohly pohybovat ve velkých obchodních centrech a jejich okolí," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská. 

Pohřešovaná SVOBODOVÁ SIMONA je narozena roku 2004, bydliště má trvale v Praze III. Dívka měří 166 cm, zdánlivého stáří sedmnácti let. Má hubenou postavu, plavé blond vlasy, modré oči. Dívka má jizvy na rukou a nohou. V době útěku měla na sobě černou bundu, šedé tepláky a fialovo-bílé boty.Pohřešovaná ŠAMÁNKOVÁ BARBORA je narozena v roce 2005, bydliště má v Praze III. Vysoká je 167 cm, zdánlivého stáří šestnácti let. Popis osoby: postava hubená, černé dlouhé vlasy obarvené, barva očí šedá, výrazné obočí a piercing v nose. V době útěku měla na sobě černou bundu, černé kalhoty, bílé boty a na hlavě šedou kapuci.
"Poznatky k pobytu nebo výskytu uvedených dívek je možno předat na linku 158 případně na nejbližší oddělení Policie České republiky. Za spolupráci děkujeme," dodala mluvčí.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video