Investice do zlata jsou pro každého, je to jistota, říká Jana Mrázková z Chomutova

Redakce 2022-01-20 13:24:32

Paní Jana Mrázková vede mnoho let chomutovskou pobočku společnosti Golden Gate CZ, a.s., která je jedničkou na českém trhu s drahými kovy. Stále více lidí ukládá své peníze do zlata a stříbra, ať už jde o jednorázové investice nebo o dlouhodobé spoření. Jany Mrázkové jsme se ptali, jaké výhody drahé kovy mají.

Proč by lidé měli svoje peníze ukládat do zlata či stříbra?

Zlato a stříbro jsou peníze, které nikdy nezklamaly. Lidé je používají od nepaměti, byly to v podstatě první peníze. Zdravý selský rozum nám říká, že peníze máme rozdělovat do několika částí, a jednou z nich mohou být investice či spoření do zlata. Kromě vlastní ceny má vysokou symbolickou hodnotu, rodiče třeba chtějí udělat radost dětem, tak pro ně spoří do zlata. Dostáváte a dáváte něco hezkého, cihličky či mince. Já jsem tak sama začínala, chtěla jsem mít pro děti něco pěkného, něco, co se předává z generaci na generaci. Teď před i mezi svátky hodně lidí nakupovalo třeba mince, které si dávají pod talíř při štědrovečerní večeři, nebo třeba dostali darem peníze a chtějí je proměnit v něco hezkého a smysluplného.

Hodně se skloňuje vysoká inflace. Doporučila byste investici v době zdražování?

Ano, určitě doporučila. Právě v tuto dobu lidé pociťují, že si za své úspory nekoupí to samé, co dříve. Zlato má tu vlastnost, že je uchovatelem hodnoty.

Může k vám přijít i někdo, kdo nemá se zlatem žádnou zkušenost?

Určitě ano. S každým, kdo k nám přijde, ať už po domluvě nebo rovnou, si v klidu popovídáme. Zjistíme jeho představy, vše mu vysvětlíme a poradíme, proč je dobré mít část úspor ve zlatě. Poskytneme mu přednášku, výukový rozhovor a články, na další schůzce se pak už můžeme bavit o konkrétních investicích.

Máte i dlouhodobé zákazníky?

Naše společnost je na trhu jedenáctým rokem, já přišla v prvním roce, v únoru to bude deset let, co pro Golden Gate pracuji. Velmi si vážím toho, že mnozí klienti jsou se mnou od počátku, společně jdeme už deset let investičním životem. Máme spolu krásné vztahy, řekla bych dokonce rodinné a toho si moc vážím.

Od jaké částky může člověk začít?

Klidně od pětistovky měsíčně, jsme tu opravdu pro každého. Hodně si vážím toho, že k nám chodí maminky samoživitelky, které musí hodně zvažovat, kam peníze dát. Spoří třeba pět set korun měsíčně a mají radost, že pro své dítě vytvářejí něco do budoucnosti. Chodí k nám lidé s nižšími i vyššími příjmy, napříč společností.

Jak to přímo funguje?

Hned jak jsou peníze připsány na účet společnosti, okamžitě podle aktuálního kurzu se přemění ve zlato. Z peněz se rovnou stává drahý kov. Navíc jsme česká společnost, společně podporujeme českou ekonomiku.

Kde vás případní zájemci najdou?

Opravdu budu ráda, když za námi přijdou, sídlíme u autobusového nádraží ve Školní ulici v budově číslo 5336 v Chomutově. Naše kancelář slaví v polovině ledna pět let od otevření v Chomutově, budu se těšit na všechny, kdo dorazí.

Pět let máte kancelář, deset let lidem radíte se zlatem. Co vás na práci nejvíce baví?

Jednoznačně setkávání s lidmi, jsou to desítky příběhů. Někdy se z klientů stávají i naši spolupracovníci, hodně klademe důraz na vzdělávání, máme tu takovou rodinnou atmosféru.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video