S loukou po zimním stadionu se nic dít nebude

j.rodling 2022-03-05 12:24:10

Chomutov – Plocha po bývalém zimním stadionu bude dál ležet ladem. Nedaleko centra města tak zůstává nevyužitá louka.

Byly to před lety velkolepé plány. V roce 2012 se dokončila demolice starého zimního stadionu, „kůlny“. Hokejisté se už předtím přestěhovali do nového stadionu na Zadních Vinohradech. Na velkém uvolněném pozemku, který získala společnost Interspar, se měl vybudovat velký hypermarket stejné značky.

Ovšem záhy se ukázalo, že s výstavou marketu to nebude tak horké. Společnost Interspar se potýkala v Česku s problémy, které vyvrcholily tím, že se rakouská firma z republiky úplně stáhla. Prodejny prodala konkurentovi, který je přejmenoval na Albert. Nový vlastník se ale do chomutovského projektu nechtěl pouštět a pozemky zůstaly skupině Interspar.

Chomutováci se tak deset let dívají na nevyužitou plochu, která je oplocená. A nic zásadního s v tom asi ještě dlouho nezmění. Pozemky o výměře více než sedmi tisíc čtverečních metrů vlastní společnost Market Invest CZ, jejíž vlastníkem je nadále skupina Spar. Pozemky si ponechává, ale žádné plány do budoucna nemá. „V současnosti neplánujeme hypermarket Interspar na tomto místě. Nyní nemáme žádné konkrétní plány,“ odpověděla na dotaz Nástupu mluvčí společnosti Spar Nicole Berkmannová.

Možné využití pozemků by se nabízelo s plánovaným přesunem hlavního nádraží, o němž se hovoří dlouho. Otázkou zůstává, zda se nádraží někdy přesune a v jakém časovém horizontu. 

Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video