Žatec: Návrh na uzavření železného mostu neprošel

Hedvika Mašková 2022-03-10 09:38:00

Žatec - Druhý participativní rozpočet města Žatce je u konce. Hlasovat pro svého favorita mohli občané mezi osmi zapojenými projekty do minulého pondělí.

Celkem hlasovalo pro některý z osmi projektů 645 lidí. Hlasující mohli při vybírání návrhů každý podpořit jedním až třemi plusovými a jedním záporným bodem. Těch plusových bylo celkem uděleno 1652, záporných 429. Nejúspěšnější návrh získal 385 bodů. Podle statistiky mezi hlasujícími mírně převládaly ženy.

Konkrétní výsledky ale zatím zveřejněny nebyly. Dle harmonogramu participativního rozpočtu budou nejprve předloženy radě města ke schválení. Příslušné odbory pak schválí rozpočtové opatření. Našim novinám se však podařilo od důvěryhodného zdroje zjistit, že kontroverzní návrh na uzavření železného mostu, který mezi lidmi vzbudil největší emoce, neprošel.

O realizaci vítězných projektů bude rada města jednat v pondělí 14. března. Poté by měli být úspěšní předkladatelé dle pořadí s výsledky hlasování participativního rozpočtu vyrozuměni. Následně budou plány předloženy příslušným odborům k realizaci, která by měla proběhnout do jednoho roku od schválení.

Ačkoli nebyly oficiálně výsledky historicky druhého žateckého participativního rozpočtu zveřejněny, víme, že návrh, jehož obsahem bylo v letních měsících předat železný most přes řeku Ohře k užívání pouze cyklistům a pěším, v anketě občanů neobstál. Jednalo se o nejvíc diskutovaný návrh, proti kterému se vzedmula vlna nevole zejména u obyvatel dotčené lokality. Proti navrženému projektu byla rovněž sepsána petice.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video