Starosta Kadaně už nebude obhajovat křeslo starosty

j.rodling 2022-04-23 22:02:34

Kadaň – Mnohaletý starosta Kadaně Jiří Kulhánek už nebude kandidovat na starostu města. V Kadani vládne dvacet let.

Pro některé Kadaňáky narozené po roce 2000 to bude s nadsázkou šok. Po celý jejich život stál v čele města Jiří Kulhánek z ODS, teď si budou muset zvykat na jiného starostu. Kulhánek se rozhodl znovu o místo starosty neusilovat. „Řekl jsem to nejdříve kolegům. Před měsícem mi bylo šedesát let, je čas dát prostor mladším,“ vysvětluje starosta Kulhánek. Po krajských volbách se stal také náměstkem hejtmana pro oblasti sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit. „Slíbil jsem, že z Kadaně neuteču. Té práce je opravdu hodně, a i z toho důvodu už na starostu kandidovat nechci,“ říká Kulhánek s tím, že na kraji zůstane. Zcela nezmizí ani z politického života Kadaně, do zastupitelstva kandidovat bude, ale již bez ambicí na uvolněná místa. Je tak možné, že bude řadovým zastupitelem, případně i členem rady města.

Je skoro jisté, že ho Kadaňáci do zastupitelstva zvolí, i když bude na kdovíjaké pozici. Kulhánek totiž ve volbách dlouhodobě válcuje konkurenci, jím vedená ODS získává více než padesát procent hlasů. A silná byla i v době, kdy celostátní strana bojovala o přežití. A samotný Kulhánek vždy dostává nejvíce hlasů.

Do veřejného života vstoupil Jiří Kulhánek v roce 1993, kdy se stal v jednatřiceti letech nejmladším přednostou okresního úřadu v České republice. Od roku 2002 je starostou v Kadani, mandát obhájil čtyřikrát po sobě.

O tom, kdo obsadí jeho kancelář na radnici po letošních zářijových volbách, rozhodnou voliči. Pokud zůstanou věrní ODS jako v předchozích letech, může být kandidátem na starostu Jan Losenický, který je osm let místostarostou. Nicméně nominace politických stran zatím nejsou známé.

Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video