Glosa: Michal David jako idol studentů

j.rodling 2022-05-04 08:53:15

Hudební festival v Chomutově má za hlavní hvězdu Michala Davida. Proč mají studenti trpět?

Michal David natočil největší hity před rokem 1989. Teď bude hrát v Chomutově na akci, která avizuje návrat ke studentským majálesům. Bohužel spojení normalizačního barda a studentů je strašidelné. Autor tohoto sloupku dávno studentem není, ani se s mladou generací nepotkává, ale pochybuje, že nějaký mladý člověk může Davida poslouchat, pokud ho vůbec zná. Na koncert Michala Davida se nedá jít ani ironicky, jeho kolotočářský styl byl trapný už v době svého vzniku před čtyřiceti lety. Chápu, že Míša má nalákat starší návštěvníky, kteří zamáčknou při Poupatech slzu vzpomínek na spartakiádu, a rádi zaplatí vstupné. To je v pořádku, ať v Chomutově hraje Michal David klidně každý měsíc, když na něho budou lidé chodit, ale ať v tom nejsou studenti.

Studenti by měli nosit radikální názory, bojovat proti kapitalismu, komunismu, zkrátka rozhýbávat usedlou společnost. K tomu opravdu Michal David hrát nemůže. Milým příkladem může být skladba Třetí galaxie, kdy sžíravé ekologické poselství textu (1982) obalil převzatou italskou odrhovačkou. Autor sloupku doporučuje k poslechu verzi od hudebníka Toyota Vangelis.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video