Jak to bude s bouráním Lípy? Neví se

j.rodling 2022-05-11 18:39:26

Chomutov – Společnost Lidl, která má obchod u bývalého zimního stadionu, chce stavět novou prodejnu. Kvůli tomu vykoupila poslední domy ve Wolkerově ulici včetně Hospody U lípy.

O případu možného bourání budov ve Wolkerově jsme psali na začátku roku. Lidl koupil dva staré domy, hospodu a vedlejší administrativní budovu u autobusového nádraží. Na tuto druhou budovu má dokonce vydán pravomocný demoliční výběr, takže kdykoliv mohou přijet stroje a budovu zbourat. Podobný osud je pravděpodobně nachystán i pro Lípu.

Lidl původně odůvodňoval případnou demolici rozšířením parkoviště. Podle platného územního plánu ale není možné na místě domů udělat jen parkoviště. A současné vedení města tvrdí, že takovou změnu územního plánu do konce volebního období neschválí. A že bude s Lidlem jednat, byť nemá žádnou páku, kterou by mohla nasadit na řešení soukromého majetku společnosti.

Společnost Lidl na dotazy o možném bourání budov přímo neodpovídá. „V budoucnu bychom rádi v Chomutově ve Wolkerově ulici postavili novou moderní, komfortní a ekologickou prodejnu, optimalizovali provoz a uspořádání parkoviště. Záměr komunikujeme s městem Chomutov a nacházíme se v rané fázi jednání, proto není v současné době možné poskytnut bližší informace,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Myler.

Jaké jsou možnosti dalšího vývoje? Lidl kupoval budovy s nějakým záměrem, a protože staví supermarkety, nedá se čekat, že by chtěl provozovat hospodu. O demolici svědčí platný demoliční výměr, o který si společnost požádala. Pokud by na místě po starých budovách nevzniklo jenom parkoviště, ale budova s prodejnou, územnímu plánu by to neodporovalo. Další variantou může být to, že společnost nechá zbourat baráky a nechá místo prázdné, čemuž se legálně nejspíše zabránit nedá. Před městem pak bude stát dilema, zda má nechat volnou plochu nezastavěnou, nebo nakonec přes změnu územního plánu povolit třeba i parkoviště.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video