Návštěva skautů ze Zschopau

Skauti Louny 2022-06-09 10:43:00

Po dlouhé době restrikcí a omezení kvůli nemoci začínající na ,,C“ se lounští skauti mohli opět vidět s kamarády z partnerského města Zschopau. ,,Již mnoho let pořádáme tak zvaně na střídačku víkendové návštěvy doprovázené rozmanitým programem, který odpovídá možnostem a zvyklostem každého státu.

 Při letošní návštěvě v Lounech, deseti německých a třinácti českých dětí, jsme navštívili zříceninu hradu Hazmburk, důkladně se vykoupali v Lounské plavecké hale, která se velmi líbila, a rovněž jsme křížem krážem prošli celé město se soutěžními cíli. Pět namíchaných (rozuměj mezinárodních) skupin dětí pak soutěžilo v dovednostech spojených s filmem, divadlem a jinými druhy představení. Před odjezdem si také všichni mohli vyrobit sádrové masky jako přímý odlitek vlastního obličeje,“ hodnotili setkání Petr Bačky Gnida a Martina Láby Gnidová.
Po celou dobu pobytu skupina využívala kapacity skautské klubovny situované v Masarykových sadech. ,,Chtěli bychom poděkovat za shovívavost provozovatele výstaviště, v jehož střeženém oplocení skauti společně s německými kamarády do pozdních hodin, mnohdy jen za svitu baterek, hráli noční bojové hry. Toto německé děti z domova mládeže v Zschopau zažily poprvé a velice se jim noční i celý víkendový program líbil. Již teď jsme umluveni, že pokud to situace dovolí, navštívíme zase my je na přelomu září a října za hranicemi naší republiky,“ dodali.

Napsal(a): Skauti Louny

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video