Popelnice venku? Zazvoní u vás strážník

Redakce 2022-06-09 12:36:15

Chomutov – V některých ulicích je to běžné. Popelnice stojí venku celý týden. To teď má přestat. Někteří obyvatelé Chomutova nechávají stát kontejnery venku i ve dny, kdy nejezdí popeláři. Často jsou to domy v řadové zástavbě, které mají do ulice pouze vstupní dveře. Městu se to nelíbí a začne to brzy řešit.

Na základě zákona o odpadech, který platí od začátku loňského roku, vydalo město novou vyhlášku stanovující systém odpadového hospodářství na území Chomutova. Zachovává stejné povinnosti občanů jako předchozí verze odpadových vyhlášek s výjimkou jedné zásadní. Tou je povinnost majitelů objektů, ke kterým byla přidělena odpadní nádoba o objemu 110, 120 nebo 240 litrů, mít tuto nádobu mimo den svozu uklizenou na vlastním pozemku či v prostorách svého objektu.

Jde o nástroj města k řešení dosavadní neutěšené situace s nevzhlednými popelnicemi, které překážejí chodcům a celkově provozu na komunikacích i ve dnech mimo svoz. „Žádáme majitele domů a objektů, aby si tuto povinnost vzali za svou. Přispějí ke zkrášlení veřejného prostoru a současně zamezí tomu, že někdo bude do jejich nádoby odpad přidávat, nebo ho z ní naopak vytahovat a rozhazovat po okolí,“ uvedla Irena Netušilová z magistrátního odboru životního prostředí v městských novinách.

Město bude na novou povinnost upozorňovat a ve spolupráci s městskou policií kontrolovat její dodržování přímo v terénu. Takže se může stát, že kvůli popelnici zazvoní strážníci zrovna i u vás. Opakované prohřešky bude pokutovat. 

Napsal(a): rod

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video