Zájem o prohlídku nové budovy archivu byl obrovský

Redakce 2022-06-24 13:55:06

Celá řada kulturních akcí skrytá pod stručným názvem ,,Muzejní noc“, která v Lounech proběhla minulou sobotu v sobě zahrnovala i představení nové budovy Okresního archivu v Lounech široké veřejnosti. Sobotní večer už pomalu padal soumrak, když před novou budovu archivu mířily kroky zájemců o regionální dějiny.

 Na prostranství před vstupem přivítal návštěvníky vedoucí lounského pracoviště Jan Mareš a bylo zřejmé, že ho zájem o nové pracoviště na jedné straně těší a na druhé bylo zcela jasné, že účast výrazně předčila jeho očekávání. Už na první pohled byl zřejmý nepoměr návštěvníků k představované stavbě. Roli průvodce zvládl ředitel Mareš na jedničku s hvězdičkou a průvodním slovem přiblížil konstrukční detaily objektu. Na novostavbě je patrné, že projekt vznikal ve spolupráci architekta s pracovníky archivu a je koncipovaný tak, aby omezil potřebu zbytečné fyzické námahy pracovníků a přitom poskytoval deponovaným sbírkám maximální ochranu. O poznání budou lepší pracovní podmínky, ale i studovna pro badatele bude poskytovat větší komfort pro práci. Z pohledu pracovníků je rovněž nesmírně důležitá rezerva na uložení archiválií. Zájemcům o regionální dějiny zcela jistě usnadní studium dokumentů nová moderní technika. Nezbývá než popřát pracovníkům Okresního archivu v Lounech v novém pracovišti spokojenost a mnoho úspěchů ve vědecké práci. Text, foto: Petr Novák

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video