Vysoká tráva brání řidičům ve výhledu, silničáři si to nemyslí

Veronika Salášková 2011-06-14 00:00:00

Žatecko – Díky příhodným podmínkám – sluníčku a občasnému dešti, roste okolo nás rekordním tempem vše zelené. Ne vždy ale pohled na kvetoucí keře, mladé stromky nebo květiny v trávě člověka potěší, zejména ne tehdy, když mu jako řidiči překáží ve výhledu.

V poslední době nám dorazilo hned několik stížností od našich čtenářů, v nichž si stěžovali na přerostlou neposekanou trávu podél silnic v některých úsecích a také na přerostlé keře a stromky – obojí je nebezpečné, protože to brání v dobrém rozhledu zejména na křižovatkách.
„Na některých místech je na křižovatkách přes přerostlou trávu a keře opravdu špatně vidět, jestli se ze strany neřítí nějaké auto. Podle mě je to nebezpečné. Zajímalo by mě, jak často probíhá údržba zeleně okolo silnic, protože se mi zdá, že v dřívější době byla daleko pečlivější a častější a že nyní už není tak intenzivní a důkladná,“ napsal František Bělík.
O odpověď na tyto otázky jsme požádali vedení Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.
„Sekání trávy bylo zahájeno v předminulém týdnu, v podstatě ve stejnou dobu jako v roce 2010. Postupně se provádí sekání úseků podle důležitosti, tzn. od úseků silnic, které vykazují velkou hustotu silničního provozu. Sekání je podle potřeby v průběhu roku opakováno, většinou je prováděno 3× –4× za letní období na všech komunikací. Názor Vašeho čtenáře lze těžko komentovat, z mého pohledu musím konstatovat, že konkrétně na okrese Louny byla v minulém roce provedena řada oprav na silniční síti a příslušenství,“ vyjádřil se Jaroslav Tačner, technický náměstek krajské Správy a údržby silnic.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video