Knihovna klučí parčík před budovou. I kvůli vandalům

Redakce 2022-11-16 06:05:00

Chomutov - V listopadu začala revitalizace zeleně na prostranství před budovou Chomutovské knihovny.

V jejím průběhu dojde k obměně stávající skladby zeleně, jejíž stav neumožňuje odpovídající péči při pravidelných úpravách. Provedena tak bude především výsadba stálezeleného zimolezu kloboukatého a úpravy travnatých ploch. Kromě estetického zkvalitnění uvedené lokality dojde zpřehledněním prostor i ke zlepšení situace z pohledu výskytu projevů vandalismu v místě, které je oblíbeným místem odpočinku mnoha obyvatel města při návštěvách jeho centra.

V rámci revitalizace veřejného prostranství před budovou knihovny a muzea bude zároveň vyměněno stávající pouliční osvětlení. Nová svítidla i stožáry budou obdobná jako před divadlem, nicméně bez sodíkových výbojek. Budou obsahovat technologii LED, ale teplota chromatičnosti bude ponížena na pouhých 1 800 K, což odpovídá teplotě dnes již historických sodíkových výbojek. Osvětlení parčíku bude více rovnoměrné a zároveň se zvýší i pocit bezpečí při zachování příjemné pohody.

Příštího roku by se měla obnova dotknout i prostoru kolem infocentra a za budovou knihovny v prostoru tzv. „Východních zahrad“, známém jako parkoviště za knihovnou. V tomto prostoru se nachází stávající lucerny, které by město v rámci realizace úprav zrestaurovalo. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video