Rozhovor s novým starostou Libočan Ivanem Teuberem: Chtěl bych, aby všichni táhli za jeden provaz

Veronika Salášková 2012-08-05 00:26:00

Libočany – Na zasedání zastupitelstva obce Libočany byl ve středu 18. července odvolán z funkce starosty Jiří Hudeček. Zastával ji třináct let. Pro jeho odvolání zvedli ruce čtyři ze sedmi zastupitelů. Novým starostou byl poté čtyřmi hlasy zvolen Ivan Teuber (41), libočanský rodák, který je členem zastupitelstva již druhé volební období. Zde vám s ním přinášíme krátký rozhovor.

Jak proběhlo převzetí funkce a úřadu starosty? Co nyní řešíte?
Předání úřadu začalo ve čtvrtek 19. a ukončeno bylo v pondělí 23. července. Probíhalo také během víkendových dní. Nyní se seznamuji se zákony a také s agendou místního úřadu. Ve čtvrtek 26. července přijel úředník Ministerstva vnitra, který mi poskytl metodickou pomoc a proškolení co se týká obecně závazných vyhlášek, vyhlášek, předpisů, jednacích řádů apod. Toto proškolení je pro všechny nové starosty bezplatné. Učený z nebe nespadl a tak sbírám informace i od okolních starostů a jen smekám před vstřícností všech oslovených. V první řadě se teď řeší bezodkladné záležitosti, aby nebyl narušen chod obce. Starosta je sice hlavou obce, ale o všech věcech rozhoduje stejně zastupitelstvo.
Odvolání bývalého starosty Jiřího Hudečka a Vaše zvolení do funkce rozvířilo veřejné mínění v obci. Část obyvatel se postavila proti a nesouhlasí a rozšiřuje po obci petici. Jaký je Váš postoj k této situaci?
Rozumím tomu, že obec je rozdělena na dva tábory, ať už je jeden větší či menší. Chápu také to, že každý má svou svobodnou volbu vyjádřit svůj souhlas nebo nesouhlas s tím, kdo je v čele obce. Ale občané si zvolili své zastupitelstvo, která odvolává a volí svého starostu. Nehrnul jsem se do pozice starosty, ale nastala situace, na které se usnesla většina zastupitelů, a bylo ji třeba řešit. O petici, která koluje po obci, jsem slyšel, nevím však o ní žádné konkrétní informace. Ze strany většiny zastupitelů není zájem o pošpiňování kohokoli a čehokoli. Máme zájem o nadále bezproblémový chod obce. Už pro jiné noviny jsem uvedl, a to nejen za většinu zastupitelů, že za uplynulé roky minulý starosta odvedl pro rozvoj Libočan hodně práce a patří mu za to veřejně poděkovat. Jako většina zastupitelů bychom obyvatelům obce chtěli ukázat vstřícný krok směrem k nim. Ať jsou to lidé, kteří nás podporují nebo ne. Chtěli bychom, aby všichni v obci táhli za jeden provaz.
Jaké máte plány do budoucna?
Uvidíme, co se dá za to krátké období stihnout. V každém případě budeme pokračovat v rekonstrukci části Bílé kozy. A dle finančních možností obce se zastupitelstvo bude snažit žádat o dotace na Bílou kozu, část kulturního domu, dětské hřiště a komunikace.
Děkuji Vám za rozhovor. Veronika Salášková

 

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video