Janouš znovu útočí na titul

Iveta Drlíková 2012-08-15 00:46:00

Žatec – Velmi dobře odstartoval novou závodní sezónu na motokárových okruzích žatecký jezdec Adam Janouš. Někdejší juniorský mistr ČR se již dávno velmi dobře etabloval mezi českou seniorskou špičku, přesto vytoužený titul mezi dospělými zatím nevybojoval. V minulých sezónách k tomu měl vždy velmi blízko, zdobí ho totiž dva tituly Vicemistra ČR.

Na stupínek nejvyšší ovšem zaútočí znovu a zatím se mu daří, když po dvou závodech je v čele. Letos opět obléká barvy českého Praga racing teamu, který mu nabídl angažmá i ve svém továrním a testovacím týmu. „Hned začátkem roku jsem dostal nabídku od italského týmu, ale zůstal jsem věrný „Pragovce“. Nabídli mi vynikající zázemí, takže jsem nadmíru spokojený. Tým pod vedením P. Ulberta má ke všemu velmi profesionální přístup, takže se mohu soustředit opravdu jen na tréninky a závody, a tak doufám, že letos nějaké dobré výsledky ještě udělám doma i v zahraničí. Ale hlavně si chci dobře zazávodit,“ má jasno Adam Janouš.
Seriál Mistrovství ČR zahájil na okruhu v Chebu, kde vybojoval první důležité body. V první jízdě sice po penalizaci za předčasný start skončil až čtvrtý, ale vše napravil v průběhu druhé finálové jízdy. Tu suverénně vyhrál a součet bodů z obou jízd ho vynesl na průběžné první místo. Ještě více se mu dařilo ve druhém kole, které se jelo začátek července ve Vysokém Mýtě. Tam skončil na prvním a druhém místě a upevnil si tak průběžné vedení. Solidní výkon předvedl také na červnovém Mistrovství Evropy v německém Wackersdorfu, kde se ze stodvacetičlenného pole závodníků dostal z rozjížděk mezi 34 postupujících do finále. „V průběhu finále jsem se postupně propracoval na 8. pozici a neustále jsem se dral dopředu. Bohužel po individuální chybě, kdy jsem na dráze najel na mokré místo a následně skončil v bariéře, jsem musel odstoupit, což byla škoda, protože vzhledem k dosahovaným časům jsem měl našlápnuto do první pětky,“ mrzí neúspěch Adama, který má letos velmi nabitý závodní kalendář. Kromě startů na MČR absolvuje pravidelné tréninkové a testovací jízdy jak na domácích okruzích, tak v zahraničí. V září ho čeká účast na Mistrovství světa v Itálii a před ním například i exhibiční závod v Maďarsku.

 

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video