Lounské vábení začíná. Láká na lampiony, ohňostroj i Wohnouty

Redakce 2012-08-17 00:03:00

Louny – Ode dneška až do neděle proběhnou oblíbené kulturně-zábavné městské slavnosti LETNÍ LOUNSKÉ VÁBENÍ. Tradičně jsou lounské oslavy rozděleny do tří dnů. Slavnostní zahájení proběhne dnes, tedy v pátek v 18 hodin na hlavní hudební scéně, na Mírovém náměstí v Lounech. Akci zahájí starosta města Radovan Šabata společně se svými protějšky ze zahraničních partnerských měst. Hlavním hudebním lákadlem bude skupina Wohnout, která se představí od 22.30 hod. a bezesporu oblíbený lampiónový průvod, zakončený slavnostním ohňostrojem u řeky Ohře.

V sobotu, v pravé poledne, je naplánován start závodu dračích lodí na řece Ohři u veslařského klubu. Každým rokem se zvyšuje účast jak z řad posádek, tak z řad diváků, kteří aplaudují a fandí z okolního prostředí veslařského klubu. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších událostí v programu slavností a nejinak tomu bude jistě i letos.
Večer se pak návštěvníci mohou těšit na účastnici poslední řady Superstar Alžbětu Kolečkářovou a skupinu Gipsy.cz, kteří vystoupí na hlavní hudební scéně. Na rockové scéně, která se letos uskuteční v areálu restaurace Stromovka, se představí skupiny Krausberry a Abraxas a další. Na tradiční folk & country scéně, v amfiteátru lounského výstaviště, vystoupí mimo jiné Ivan Mládek & Banjoband.
Vrcholem sobotního programu je Oslava řeky Ohře – kulturní program na řece Ohři osvětlený loučemi a lampiony.
V neděli se soustředí program především na výstaviště – rybářské závody, tradiční voříškiáda, fotbalový turnaj, další sportovní utkání. Ve 14.00 se představí D. A. Bezevšeho a Roman Skamene v divadelní hře o událostech roku 1813. Snad se v letošním ročníku podaří akce vypouštění nebeských luceren, která bohužel byla minulý rok kvůli nepřízni počasí zrušena. Poté co přítomní v 21.00 hod. vypustí lucerničky do nebes, se uskuteční poslední představení letošního 9. ročníku Letního lounského vábení a to filmové ztvárnění muzikálu Vlasy v amfiteátru lounského výstaviště. Po celou dobu konání Letního lounského vábení budou otevřeny historické uličky okolo chrámu sv. Mikuláše a spodní část Katovské uličky. Podrobný program naleznete na oficiálních webových stránkách této akce – www.lounskevabeni.cz

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video