Lounské vábení začíná. Láká na lampiony, ohňostroj i Wohnouty

Redakce 2012-08-17 00:03:00

Louny – Ode dneška až do neděle proběhnou oblíbené kulturně-zábavné městské slavnosti LETNÍ LOUNSKÉ VÁBENÍ. Tradičně jsou lounské oslavy rozděleny do tří dnů. Slavnostní zahájení proběhne dnes, tedy v pátek v 18 hodin na hlavní hudební scéně, na Mírovém náměstí v Lounech. Akci zahájí starosta města Radovan Šabata společně se svými protějšky ze zahraničních partnerských měst. Hlavním hudebním lákadlem bude skupina Wohnout, která se představí od 22.30 hod. a bezesporu oblíbený lampiónový průvod, zakončený slavnostním ohňostrojem u řeky Ohře.

V sobotu, v pravé poledne, je naplánován start závodu dračích lodí na řece Ohři u veslařského klubu. Každým rokem se zvyšuje účast jak z řad posádek, tak z řad diváků, kteří aplaudují a fandí z okolního prostředí veslařského klubu. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších událostí v programu slavností a nejinak tomu bude jistě i letos.
Večer se pak návštěvníci mohou těšit na účastnici poslední řady Superstar Alžbětu Kolečkářovou a skupinu Gipsy.cz, kteří vystoupí na hlavní hudební scéně. Na rockové scéně, která se letos uskuteční v areálu restaurace Stromovka, se představí skupiny Krausberry a Abraxas a další. Na tradiční folk & country scéně, v amfiteátru lounského výstaviště, vystoupí mimo jiné Ivan Mládek & Banjoband.
Vrcholem sobotního programu je Oslava řeky Ohře – kulturní program na řece Ohři osvětlený loučemi a lampiony.
V neděli se soustředí program především na výstaviště – rybářské závody, tradiční voříškiáda, fotbalový turnaj, další sportovní utkání. Ve 14.00 se představí D. A. Bezevšeho a Roman Skamene v divadelní hře o událostech roku 1813. Snad se v letošním ročníku podaří akce vypouštění nebeských luceren, která bohužel byla minulý rok kvůli nepřízni počasí zrušena. Poté co přítomní v 21.00 hod. vypustí lucerničky do nebes, se uskuteční poslední představení letošního 9. ročníku Letního lounského vábení a to filmové ztvárnění muzikálu Vlasy v amfiteátru lounského výstaviště. Po celou dobu konání Letního lounského vábení budou otevřeny historické uličky okolo chrámu sv. Mikuláše a spodní část Katovské uličky. Podrobný program naleznete na oficiálních webových stránkách této akce – www.lounskevabeni.cz

 

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.