Podbořany mají nejdelší cyklostezku v okrese

Jan Vnouček 2012-09-07 09:02:00

Podbořany – Hurá na kolo! Cyklostezka Podbořany – Čejkovice čeká na cykloturisty. Městu Podbořany se totiž podařilo dokončit nejdelší komunikaci v okrese Louny určenou pouze pro cyklisty a chodce. Celá, zhruba 16 km trasa, byla propojena zpevněním posledního 3,5 km úseku Kněžice – Čejkovice.  Informoval o tom tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer.

„Snažíli jsme se stezku vést mimo stávající komunikace, aby se cyklisti nebáli, že je něco přejede  a mohli se kochat přírodou. Po silnici vedeme zatím pouze část mezi Oloty a Dolánky, ale tam je minimální doprava. Turisti se tak dostanou z Podbořan až k Nechranicím, kde se mohou napojit na cyklostezku u Ohře. Původní plán byl, že ji v rámci mikroregionu postavíme přes celé naše území až k Tisu u Blatna a propojíme ji s cyklostezkou u Horní Střely. Bohužel ostatní obce v regionu v tom vůbec nic nedělají,“ kritizuje jejich přístup Gutzer.
Díky levnému stavebnímu materiálu, což je asfaltový recyklát, vyšla výstavba cyklostezky město Podbořany pouze na 2 milióny Kč. Trasa je značená a cyklisti si na ní mohou posedět u několika odpočívadel.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video