Lidé si užívali teplého počasí na zahradách a hřištích

Dana Studničková 2011-06-21 00:00:00

Louny – Když se sejde velká parta lidí, přinesou dobrou náladu, skvělé počasí a chuť opravdu si užít vše, co se pro ně nachystalo, pak je výsledek víc něž 100%. O čem je řeč? O velkém setkání lidí s mentálním postižením, jejich rodičů, kamarádů a dobrovolníků s chutí vždy pomoci.

Den „D“ nastal v úterý 7. června. Na Den setkání XI – 2011 čekala nádherně vyzdobená zahrada Městské pečovatelské služby, soutěže v družstvech i v jednotlivcích, netradiční disciplíny ve stylu „Ukaž, co umíš“. Přišli sem členové Kynologického klubu se svými psími kamarády a ukázkou soutěží v agility. Hezké bylo setkání s prasátkem a kozičkou „na vodítku“ z organizace „Šestý smysl“ – z Chotiměřic u  Lovosic.
Václav Polívka všem zahrál na akordeon. Tehdy si společně s chutí i zazpívali.
Pro účastníky slavnosti zde bylo připraveno jedenáct stanovišť, kde vykonávali různé úkoly jako hraní stolního tenisu, přebalování miminka, trefování se do brány, porážení kuželek, chytání rybek aj. Každé stanoviště mělo svou pohádkovou bytost, takže jste zde mohli potkat Šmoulinku, kovboje, klauny, čarodějnice, královnu, vodníka…
Studenti SOŠ Louny s p. učitelkou Vlaďkou Hefnerovou nejen moc pomohli s přípravou a uskutečněním veškerého dění v tomto dni, ale měli skvělou příležitost blíže poznat kamarády z řad lidí s mentálním nebo kombinovaným postižením. Spolu soutěžili, vyhrávali i se čertili pro špatně splněný úkol. Kluci a děvčata, byli jste skvělí a velký dík. Nejen vám všem, ale především p. ředitelce Mgr. S. Vágnerové  za to, že vás na tuto akci uvolnila.
Poděkování patří i ředitelce Ing. L. Machillové za možnost uskutečnění akce na zahradě MPS s DS Louny.
A pro koho  tohle všechno dění bylo? Přijeli kamarádi  ze Žatce – Kamarád Lorm a děti za Speciální MŠ, z Čížkovic zase taneční klub Lucarino Dance (opravdu krásně tančí), kluci z Tuchořic, maminky z Mostu v čele s Danou Petržilkovou, klienti z kavárny Jeroným při Městské knihovně v Lounech, žáci ze Speciální školy základní v Lounech, členové OO SPMP Louny a samozřejmě účastníky byli i klienti MPS s DS Louny, spolupořadatele akce.
Co závěrem? Konečné číslo přítomných se zastavilo na 190. Velké poděkování vám všem. Byli jste skvělí, skvělí, skvělí! Ale všechno by se nedařilo bez finanční pomoci sponzorů , kterými byli – Komunitní Nadace Euroregionu Ústí nad Labem, Poprokan a mnoho dalších, kteří napekli, poslali ovoce, zajistili pitný režim, zastoupili ve funkci masek při soutěžích.
Velké uznání vám všem. Děkujeme.
Hlavním pořadatelem byla Společnost pro podporu lidí s mentálním postiženám, o.s. Louny.
V červnu jdou klienti ÚSP do psího útulku do Jimlína, potom do Zooparku v Chomutové a navštíví sportovní slavnosti v Tuchořicích. O  prázdninách čekají výlety.
Pro děti poněkud mladší byl v sobotu připraven Dětský den na střelnici Chlum. Patnáct capartů zažilo spoustu her a zábavy. Celý den se nesl v pirátském duchu. Děti s dospělými pak na střelnici přespaly ve stanech.
Ve stejný den uspořádala Dětský den také obec Dobroměřice s místními spolky. Na devíti stanovištích se vystřídalo sto padesát dětí. Mohly si kromě toho užít na skákacím hradu nebo se projet elektrickým vláčkem. Závěr patřil hasičům, kteří ukázali, jak se hasí auto a dětem naastříkali tolik oblíbenou pěnu.

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video