Liběšice oslavily tři kulatá výročí

Veronika Salášková 2011-06-16 00:00:00

Liběšice – Rovnou tři kulatá výročí slaví letos obec Liběšice. Prvním a největším z nich je 730. výročí založení obce. Druhá dvě výročí už patří školám – místní základní škola oslavila 90 let od svého vzniku a mateřská škola 65. Symbolicky proto přijal pozvání na oslavy těchto výročí, které se konaly v sobotu 11. června, ministr školství Josef Dobeš, který má k obci vztah. Nějakou dobu v ní pobýval. Bohužel se nakonec na poslední chvíli musel omluvit, protože mu premiér Petr Nečas v sobotu ráno zavolal, že se ve 13 hodin bude konat zasedání vlády.

Akci proto zahájili i bez něj starosta obce Petr Valenta a ředitelka Základní a mateřské školy Liběšice Danuše Manová, kteří pří-tomné přivítali a seznámili je s programem. Potom už dostaly slovo děti, kdy se nejprve představila Malá a Velká Sluníčka z obou tříd školky a předvedla připravené vystoupení. Po nich zahráli žáci základní školy pohádku o Zlatovlásce.
Přítomní je odměnili bouřlivým potleskem. Když ruch a dětské hlásky utichly, seznámili se příchozí s historií obce Liběšice a jejích spádových obcí. V programu byly dále přichystány dvě besedy ve 13 hodin s Karlem Novákem a ve 14 hodin s Miroslavem Kadavým. V 15 hodin proběhla slavnostní mše v kostele sv. Martina a Navštívení Panny Marie. Poté následovalo svěcení nové kapličky v areálu fary. V 17 hodin vystoupil Liběšický Poutníčkův sbor. V průběhu akce měli příchozí možnost prohlédnout si prostory školy a vyzkoušet si novou interaktivní tabuli, kterou jsou třídy vybaveny. V jídelně na ně čekala výstavka fo-tografií a kronik. Na obecním úřadě na ně čekalo k nahlédnutí několik fotoalb. Zde také každý obdržel pěkně vyvedený pamětní list a pohlednici. Na snímku místní farář otec Vilém (vlevo) a starosta Liběšic Petr Valenta.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video