Úvod   /   Zprávy   /   Kraj i okres zrudl

Kraj i okres zrudl

Redakce 2012-10-16 09:48:00

Okres Louny – Tak už máme volby do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje v okrese Louny opět za sebou a čtyři roky vlády vítězů před sebou. Vítězem těchto voleb 55 zastupitelů se stala Komunistická strana Čech a Moravy, které dalo svůj hlas 25,26 procent voličů, což pro ni znamená dvacet mandátů. Druhá skončila Česká strana sociálně demokratická s výrazně nižším ziskem hlasů, pouze třinácti (16,13 %). Další volební stranou, která usedne v zastupitelstvu, bude Severočeši.cz. Dostala 12,02 % hlasů a devět mandátů. Pouze 9,68 procenta hlasů dostala od voličů Občanská demokratická strana a má sedm mandátů a poslední stranou, která usedne se šesti mandáty v zastupitelstvu, bude Hnutí PRO! kraj za 8,15procenta hlasů. Ostatní strany skončily v propadlišti dějin. Snímky z voleb v okrese Louny najdete zde.

Volební právo mělo v okrese přibližně 70 tisíc obyvatel. Přímo v lounském regionu měli voliči možnost navštívit a volit v 88 volebních okrscích. V Žatci jich bylo otevřeno osmnáct. V obcích byl většinou pouze jeden, případně dva volební okrsky.
Jak se předpokládalo, krajské volby lidi k urnám moc nelákaly. V Ústeckém kraji přišlo k urnám pouze 33,94% voličů. V okrese Louny pak byla volební účast nepatrně nižší 33,79%. Při minulých volbách do krajského zastupitelstva v roce 2008 přišlo v okrese hlasovat 37,1 procent voličů.
V Žatci zavítalo do volebních místností z 15 582 voličů pouze 4 927 z nich, takže volební účast byla 31,64%. Nejvyšší volební účast na Žatecku měli tentokrát v obci Lišany – 49,59%. Naopak nejméně lidí přišlo volit v Lipně pouhých 122 voličů ze 417 zapsaných v seznamu, což činilo jen 29,26%.  Nakonec největší účast z celého okresu Louny zaznamenal okrsek Kozly (60 %) a nejnižší byla v Chožově (23,76 %).
Ale vraťme se k samotné volbě v lounském okresu. Také zde získali komunisté suverénně nejvíc hlasů, celkem 7167, což znamenalo 31,12 %. Sociální demokraté dostali 17,88 %, Severočeši.cz 6,46 %, Hnutí PRO! kraj jen 4,4 % a ODS 8,23 procenta. Zájmy okresu Louny tak budou v příštích čtyřech letech v krajském zastupitelstvu hájit za KSČM Stanislav Rybák (Louny), Václav Beneš (Blatno) a Milan Pipal (Žatec), za ČSSD Pavel Csonka (Louny) a za Severočeši.cz Jan Novotný (Žatec).

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video