Vedení města si vyslechlo připomínky občanů

Pavel Macák 2012-10-21 00:37:00

Louny – Teprve po osmi měsících od svého zvolení do funkcí se s občany města Loun sešel starosta Radovan Šabata a místostarostka Edita Hořejší. Ve velké zasedací místnosti bylo těch, pro které byla akce uspořádána poskrovnu, ale snad o to více bylo dotazů a připomínek k chodu města. Starosta Šabata nejprve zdůvodnil tuto absenci hovorů s občany vysokým pracovním nasazením a následně hovořil o reorganizaci úřadu, jehož smyslem bylo snížení pracovníků ze 142 na současných 115 lidí, což by mělo přinést úspory v mzdových nákladech ve výši 3,5 milionu korun.

Ostatně o nedostatku financí se hovořilo dlouho. Vždyť město v prvním pololetí hospodařilo se ztrátou zhruba 17 milionů korun. Starosta rovněž komentoval postup ministerstva dopravy, které nehodlá pokračovat v přípravách na vybudování čtyřproudové silnice R7 zejména v úseku obchvatu města, vyzdvihl postoj zubních lékařů, kteří bez nároku na dotace od města provozují zubní pohotovost, a uvedl, že město jedná s majiteli ubytoven v katastru města, aby jejich klienti dbali zákonů a neznepříjemňovali život okolním obyvatelům. „V těchto kritických lokalitách bude rozšířen kamerový systém, abychom problémovým lidem zabránili v páchání přestupků a trestné činnosti,“ sliboval Šabata.
Hodně se též ze strany občanů kritizoval nový parkovací systém. „Placená parkoviště jsou většinou prázdná a v okolních ulicích nelze vůbec zaparkovat. Když jedu do Poděbradovy ulice k lékařce, mám smůlu,“ uvedl Jiří Brecko a podobně přitakávali i ostatní. Další náměty padly na obnovení dvousměrného provozu v Kotěrově kolonii i na dalších místech, což podle názoru obyvatel znepříjemňuje všem život. Dotazy padly i na to, proč se ještě nestaví obchodní centrum u Penny, proč neustále svítí veřejné osvětlení v místech, kde není potřebné, nebo i ve dne, a kritika padala i na společnosti, které ve městě pečují o veřejnou zeleň.
Několik žen se také podivovalo nad tím, proč město zrušilo výběrové řízení na dodavatele plošiny pro přepravu zdravotně postižených dětí ve Speciální základní škole Louny. „Denně musím dřít své dítě, které nemůže chodit, do patra. Já už na to prostě nemám sílu,“ postěžovala si jedna z přítomných. Důvodem zrušení bylo podle starosty to, že se přihlásil pouze jeden zájemce a jeho nabídka byla předražená. Proto bude vyhlášeno nové výběrové řízení. Námětů a připomínek ze strany občanů bylo opravdu mnoho. Jak je zřejmé, podobné hovory s občany jsou potřebné pro obě strany.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video