Ulovili lišku na počest

Jan Vnouček 2012-10-26 00:44:00

P. Rohozec – Patnáct jezdců na koních, smečka psů, jedna mrtvá liška a zástup diváků. To byla sobotní imitace honu na lišku v Podbořanském Rohozci. Oproti loňskému roku, kdy se dala mlha krájet a viditelnost byla nulová, se tentokrát nad rohozeckými loukami vznášel jen lehký mlžný opar, takže si každý mohl přijít na své. Více fotek z akce najdete zde.

Oproti loňku chyběl také dlouholetý organizátor této lovecké kratochvíle Splinter van Everdingen, který před rokem tragicky zahynul pádem z koně při jiném honu na lišku, a čestný host minulého ročníku herec Václav Vydra.
Program zahájila hubertská mše v kapli sv. Nordburgy, kterou celebroval podbořanský děkan Alexander Siudzik, a také vzpomínka na mrtvého holandského přítele. Následovalo občerstvení a pak už za bývalou rohozeckou školou vlastní ukázka tohoto „sportu“.
Nejprve se natáhla pachová stopa lišky. A pak se za ní vydala psí smečka i skupina českých, holandských a anglických jezdců. Hon nově řídila paní  Relinde Schepers – Bok. Atraktivní podívaná byla zakončena „ulovením“ lišky a příjezdem honců mezi obecenstvo. Akci pořádala Honlišácká společnost Rohozec.
Honu na lišku se už tradičně účastnil se svou „Doupovskou jízdou“ jeho spolupořadatel a vášnivý nimrod Martin Gutzer. Na snímku nad rozdivočelou psí smečkou.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video