Dostalo sportoviště za deset milionů zelenou?

Jan Vnouček 2012-12-02 00:20:00

Blšany – Vznik moderního sportoviště za budovou mateřské školy v Blšanech se přiblížil. Občanskému sdružení Sportovní klub Blšany se totiž podařilo zlomit počáteční nedůvěru většiny zastupitelů města. Stalo se tak po předložení přepracovaného návrhu nájemní smlouvy na pozemky, kde by nové sportovně-společenské centrum mělo vyrůst. Po pracovním jednání členů zastupitelstva to uvedl starosta Petr Bukáček.

„Do nájemní smlouvy byly zapracovány připomínky zastupitelů od minula, ale i tak ještě smlouvu předložíme k posouzení odborníkovi. Když bude všechno v pořádku, tak věřím, že by to zastupitelé mohli schválit,“ vysvětlil situaci.
Nový návrh předpokládá, že si Sportovní klub Blšany pronajme obecní pozemky za přesně daných podmínek na 30 let a vybuduje na nich sportovní areál. Ten by měl mít hodnotu až 10 miliónů Kč a po skončení nájemního vztahu bude  bezplatně převeden do majetku města. Původní odmítnutý návrh předpokládal pronájem na dobu 100 let. Podle Bukáčka také občanské sdružení prokázalo svou zpochybňovanou právní subjektivitu.
Jeho zástupci na schválení spěchají, protože se jim údajně podařilo získat finanční prostředky z vhodného dotačního titulu a chtějí zahájit stavební práce ještě letos. Proto se smlouva měla projednat, případně schválit, hned na nejbližší schůzi zastupitelstva. Ta měla proběhnout až po naší uzávěrve v pondělí 26. listopadu.
Podle již zpracované studie by za budovou blšanské mateřinky mohla vyrůst dvě oplocená víceúčelová hřiště, jedno s umělým povrchem pro míčové hry, druhé s umělým trávníkem pro malou kopanou, zastřešené hudební pódium, klubovna, sociální zařízení, včetně vlastní čistírny odpadních vod, na kterou by se mohla napojit i školka, a dětské hřiště s herními prvky.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video