Mikulášský jarmark se Švejkem

Jan Vnouček 2012-12-11 17:05:00

Nepomyšl – Co se stane, když se potká svatý Mikuláš, Švejk, farář a starosta? Ne to není začátek vtipu, ale recept na pořádný Mikulášský jarmark, který druhou adventní sobotu uspořádali v Nepomyšli. Pátý ročník své svatomikulášské pouti tentokrát uchopili ve stylu někdejší podunajské monarchie. Atmosféru doby počátku minulého století věrně navodil zpěvák, herec a moderátor Přemysl Kubiška alias Josef Švejk a jeho kapela C. a k. šraml z plzeňského divadla. Snímky z akce najdete zde.

„Pojali jsme to tímto způsobem na počest naší letos zrestaurované sochy sv. Mikuláše a u příležitosti odhalení nové pamětní desky z jejího podstavce,“ osvětlila celou dramaturgii jedna z organizátorek Zdenka Lněníčková.  Podle dokumentů nalezených v podstavci sochy měla být vztyčena v roce 1907, v době Rakouska-Uherska. „Nevíme proč, to se pro nás pokouší z poškozených dokumentů vyluštit v archivu, ale víme kdy. Taky víme, že na podstavci sochy byla kdysi deska s nápisem. Nevíme ale, co na ní bylo. Proto jsme vymysleli vlastní text, nechali ho vytesat na desku a vložili ji tam, aby byl náš patron Mikuláš kompletní,“ doplnila zastupitelka městyse a předsedkyně jeho kulturní komise.
Desku s připomínkou loňské oslavy 650. výročí odhalil za zvuků salv Švejkovy maškumpačky starosta Josef Lněníček a požehnal jí podbořanský děkan Alexandr Siudzik.  Na programu dále byly dobové písně, zábavné soutěže, rodinné bubnování, pohádka a  vystoupení Šimona Pečenky s repertoárem Waldemara Matušky. Došlo samozřejmě i na mikulášskou nadílku a rozsvícení vánočního stromu. Za slunečného mrazivého počasí, kdy k zimní idyle chyběl pouze napadlý sníh, bylo co utrácet ve stylovém tržišti.  a
Na snímku právě nepomyšlský starosta Josef Lněníček prohrál v nerovném souboji s Josefem Švejkem o rychleji vypité pivo.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video