Mikulášský jarmark se Švejkem

Jan Vnouček 2012-12-11 17:05:00

Nepomyšl – Co se stane, když se potká svatý Mikuláš, Švejk, farář a starosta? Ne to není začátek vtipu, ale recept na pořádný Mikulášský jarmark, který druhou adventní sobotu uspořádali v Nepomyšli. Pátý ročník své svatomikulášské pouti tentokrát uchopili ve stylu někdejší podunajské monarchie. Atmosféru doby počátku minulého století věrně navodil zpěvák, herec a moderátor Přemysl Kubiška alias Josef Švejk a jeho kapela C. a k. šraml z plzeňského divadla. Snímky z akce najdete zde.

„Pojali jsme to tímto způsobem na počest naší letos zrestaurované sochy sv. Mikuláše a u příležitosti odhalení nové pamětní desky z jejího podstavce,“ osvětlila celou dramaturgii jedna z organizátorek Zdenka Lněníčková.  Podle dokumentů nalezených v podstavci sochy měla být vztyčena v roce 1907, v době Rakouska-Uherska. „Nevíme proč, to se pro nás pokouší z poškozených dokumentů vyluštit v archivu, ale víme kdy. Taky víme, že na podstavci sochy byla kdysi deska s nápisem. Nevíme ale, co na ní bylo. Proto jsme vymysleli vlastní text, nechali ho vytesat na desku a vložili ji tam, aby byl náš patron Mikuláš kompletní,“ doplnila zastupitelka městyse a předsedkyně jeho kulturní komise.
Desku s připomínkou loňské oslavy 650. výročí odhalil za zvuků salv Švejkovy maškumpačky starosta Josef Lněníček a požehnal jí podbořanský děkan Alexandr Siudzik.  Na programu dále byly dobové písně, zábavné soutěže, rodinné bubnování, pohádka a  vystoupení Šimona Pečenky s repertoárem Waldemara Matušky. Došlo samozřejmě i na mikulášskou nadílku a rozsvícení vánočního stromu. Za slunečného mrazivého počasí, kdy k zimní idyle chyběl pouze napadlý sníh, bylo co utrácet ve stylovém tržišti.  a
Na snímku právě nepomyšlský starosta Josef Lněníček prohrál v nerovném souboji s Josefem Švejkem o rychleji vypité pivo.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video