Město se ztotožnilo s peticí

Veronika Salášková 2012-12-22 10:32:00

Žatec – Časté koncerty neonacistických kapel pořádané v posledních letech v Žatci vzbudily nevoli mezi místními studenti. Ti se jim rozhodli čelit uspořádáním petice. Její text vyjadřuje znepokojení z množících se aktivit neonacistů v našem městě a nesouhlas s pořádáním akcí krajní pravice. Petice obsahovala také výzvu radě města, aby zaujala jasné stanovisko k pořádání podobných akcí a napříště se snažila zamezit v rámci právního systému jejich konání. Během měsíce října, kdy petice probíhala, se pod ni podepsalo téměř pět set občanů.

„Rada města petici projednala a ztotožnila se s vyjádřeními uvedenými v ní a deklarovala, že Město Žatec i všechny jeho orgány budou i nadále spolupracovat s dalšími složkami zejména s Policií ČR a Městskou policií Žatec a využívat všechny zákonné prostředky k zamezení aktivit týkajících se extremismu na území města,“ sdělil místostarosta Jan Novotný. Dodal také, že hlavní pravomoc města spočívá v právu shromažďovacím tedy v povolování akcí na veřejných prostranstvích.
„Očekávali jsme podobné znění vyjádření, ale spíše formálnějšího rázu. Příjemně nás překvapilo, že se radní přímo ztotožnili s peticí. Kvitujeme to s povděkem stejně jako to, že vedení města odmítá přítomnost neonacistů v Žatci. Radnice chce v tomto směru vyvinout i svou vlastní aktivitu ve smyslu znění petice,“ sdělil Radek Holodňák, mluvčí petičního výboru.
Peticí ale hnutí Žatec proti neonacistům nekončí. Během uplynulých dvou týdnů se členům skupiny Žatec proti neonacistům podařilo domluvit besedu s Tomanem Brodem, historikem, politologem a spisovatelem, který přežil Terezín i Mengeleho osvětimskou selekci.  Beseda se bude konat 28. února 2013 v Křížově vile. Aktuální informace lze získat také na Facebooku ve skupině Žatec proti neonacistům.

Komentáře

Nabídky práce

ŘIDIČ AUTOPŘEPRAVNÍKU

Rodinná firma s provozovnou v Kryrech přijme ŘIDIČE AUTOPŘEPRAVNÍKU pro přepravu 8mi vozidel Nabízíme: Výplatu na konci týdne za odevzdanou práci, průměrný měsíční výdělek 55-65 000,- Kč, služební SIM pro neomezené volání s internetem, tablet s navigací, jízdy po EU vč. Švýcarska, VÍKENDY DOMA! Požadujeme: ŘP. sk. C+E, platný profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, zodpovědné a slušné chování. Jen pro vážné zájemce - PO-NE 8:00 - 16:00.
Tel.: 777 808 568


PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video