Sídliště čeká na revitalizaci

Pavel Macák 2012-12-23 00:43:00

Louny – Podle rozhodnutí rady města Louny na základě doporučení investiční komise by měla v příštím a následujícím roce proběhnout rozsáhlá regenerace panelového sídliště Kpt. Nálepky. Projekt, který vytvořil architekt Pavel Čermák, předpokládá zkvalitnění životního prostředí obyvatel tohoto sídliště. 

Ve dvou etapách by měly být nejprve rekonstruovány chodníky včetně opěrné zdi a nového zábradlí před domy 2239 až 2244 a rozšířena by měla být i komunikace pod opěrnou zdí, což by umožnilo lepší parkování. V této první etapě má dojít také k rekonstrukci chodníku před zdejší mateřskou školou. Celkové náklady na tyto investiční akce plánované v roce 2013 by měly přijít na 5,5 milionu korun. Stavba bude ovšem zahájena jen za předpokladu poskytnutí dotace z programu Podpora regenerace panelových sídlišť od ministerstva pro místní rozvoj, která by měla činit téměř čtyři miliony korun.
Regenerace tohoto sídliště by měla pokračovat i v roce 2014 rekonstrukcí chodníků před domy čp. 2214 až 2223, opravou opěrné zdi a rozšířením komunikace, revitalizací zeleně a doplněním laviček a dalšího mobiliáře. Při této akci se rovněž počítá s opravou komunikace v garážové kolonii v ulici Parašutistů. Také zde dosáhnou celkové náklady 5,7 milionu korun a dotace, o kterou město požádá ministerstvo, by měla pokrýt téměř čtyři miliony korun.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video