V Podbořanech otevírali obálky

Jan Vnouček 2011-07-06 00:00:00

Podbořany – V minulých týdnech skončila v Podbořanech řada výběrových řízení na některé plánované investičních akce. Městská rada a zastupitelstvo rozhodly, že ještě v letošním roce se realizují pouze některé a jiné se odloží na rok 2012.

Pro výstavbu inženýrských sítí v areálu kasáren v Podbořanech – lokalita 26 parcel do zalepené obálky napsala nejnižší částku pražská společnost KV Building. Ještě letos by tak měla opravit stávající kanalizaci, vystavět novou, včetně přípojek, vybudovat vodovod, včetně  přípojek, položit do země plynovod s přípojkami a postavit veřejného osvětlení. Plánovaná výstavba komunikací se přesouvá až na příští rok. Cena se tak snižuje z vysoutěžených 10 miliónů 300 tisíc na 5 021 518 Kč. Přitom nejdražší nabídka ze sedmnácti došlých požadovala dvojnásobek.
Stejná firma provede v následujících měsících také revitalizaci obce Hlubany. Jedná se o první etapu akce, ve které se budou renovovat komunikace a zpevněné plochy na náměstí této obce a vystaví se tam veřejného osvětlení. KV Building za tuto práci požadovala 4 milióny 75 tisíc Kč, přičemž nejdražší nabídka obsahovala sumu 7, 5 miliónu.
V roce 2011 bude také v 3. etapě pokračovat demolice objektů v kasárnách. Město na ní obdrželo od správce programu MMR ČR registraci o přidělení dotace (75 % dotace a 25 % jsou náklady města). Výběrové řízení na dodavatele stavby vyhrála firma Josef Brabec – Amigo Louny za celkovou cenu 5 miliónů 200 tisíc.
Do etap se rozdělí realizace odpočinkové zóny v Schillerově parku. Výběrové řízení na dodavatele stavby, na kterou MěÚ obdržel finanční příspěvek z grantového programu RWE Transgas Net ve výši 1 milión korun, vyhrála společnost Swietelsky stavební z Loun. Vysoutěžená cena 5 miliónů 85 tisíc je všem příliš vysoká, přičemž nejvyšší nabídka se dokonce pohybovala okolo 8, 5 miliónu. Proto se v letošním roce zrealizují pouze některé cesty a veřejné osvětlení, aby nebyly porušeny podmínky smlouvy o obdržení dotace. Rozpočet města pro rok 2011 pamatuje na park pouze částkou 1 milión 61 tisíc Kč.
Dodatečné zateplení Domu dětí a mládeže a zateplení, výměna oken a vstupních dveří v obou základních školách závisí na přidělení finanční dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci programu Zelená úsporám. V případě jejího získání je v rozpočtu města na realizaci této akce vyhrazena částku 16 miliónů pro nutnou spoluúčast. Dále je připravena rekonstrukce kanalizační přípojky Základní školy T. G. Masaryka. Výběrové řízení vyhrála firma Skanska Praha za cenu 381 tisíc Kč. Termín pro dokončení je stanoven do 15. srpna. A aby toho pro letošek nebylo málo, dokončí se do 31. července záchranné práce, odstranění havarijního stavu a restaurace kamenného sloupu se sousoším Nejsvětější trojice. Tuto zakázku získala za cenu 234 tisíc Kč společnost SPOP-obnova památek z Plzně.
Až na rok 2012 je plánovaná realizace revitalizace obce Buškovice. Jedná se o první etapu, ve které bude provedena oprava komunikací a zpevněných ploch na obou náměstích v uvedené obci  a výstavba veřejného osvětlení. Výběrové řízení vyhrála pražská společnost Robstav stavby za cenu 6 miliónů 50 tisíc korun.

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Hledám šikovného zedníka na odstranění obkladů v kuchyni. Pište SMS.
Tel.: 792 269 535

MODELÁŘ - BRIGÁDA

Hledám MODELÁŘE (nejlépe důchodce), který sestaví válečnou loď BISMARCK. Finančně vypomohu.
Tel.: 732 445 149

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt - 2 velké pokoje s příslušenstvím (asi 53 m2) v Lounech v Poděbradově ul. Tel. 775 400 344

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodej chaty v Klášterci n/O - Ohřecká Louka 362. Cena 200 tis. - Tel. 606 337 461.

Vzpomínky

Božena Petrlíková

To že čas rány hojí, je pouhé zdání, stále je v srdci bolest a tiché vzpomínání. Dne 21. 5. uplynulo 8 let, co nás opustila naše maminka, babička a prababička, paní Božena PETRLÍKOVÁ z Lenešic. S láskou vzpomínají syn Jindřich s manželkou, vnoučata, pravnoučata a neteř Milena.

Antonín Ipser

V pondělí 20. 5. uplynuly 2 roky, kdy od nás navždy odešel pan Antonín IPSER z Loun. Vám všem, kteří vzpomenete na našeho Tondu, děkuje rodina.

Květa Davidová

Chybíš nám, maminko, chybíš nám všem, domov byl domovem za Tebe jen. Na druhém břehu musíš už stát a my si s Tebou nemůžeme povídat. Dne 22. 5. uplynuly 2 roky, co nás navždy opustila paní Květa DAVIDOVÁ ze Žatce, Stále vzpomínají syn Daniel a dcera Kamila s rodinou a ostatní příbuzní a známí.