V Podbořanech otevírali obálky

Jan Vnouček 2011-07-06 00:00:00

Podbořany – V minulých týdnech skončila v Podbořanech řada výběrových řízení na některé plánované investičních akce. Městská rada a zastupitelstvo rozhodly, že ještě v letošním roce se realizují pouze některé a jiné se odloží na rok 2012.

Pro výstavbu inženýrských sítí v areálu kasáren v Podbořanech – lokalita 26 parcel do zalepené obálky napsala nejnižší částku pražská společnost KV Building. Ještě letos by tak měla opravit stávající kanalizaci, vystavět novou, včetně přípojek, vybudovat vodovod, včetně  přípojek, položit do země plynovod s přípojkami a postavit veřejného osvětlení. Plánovaná výstavba komunikací se přesouvá až na příští rok. Cena se tak snižuje z vysoutěžených 10 miliónů 300 tisíc na 5 021 518 Kč. Přitom nejdražší nabídka ze sedmnácti došlých požadovala dvojnásobek.
Stejná firma provede v následujících měsících také revitalizaci obce Hlubany. Jedná se o první etapu akce, ve které se budou renovovat komunikace a zpevněné plochy na náměstí této obce a vystaví se tam veřejného osvětlení. KV Building za tuto práci požadovala 4 milióny 75 tisíc Kč, přičemž nejdražší nabídka obsahovala sumu 7, 5 miliónu.
V roce 2011 bude také v 3. etapě pokračovat demolice objektů v kasárnách. Město na ní obdrželo od správce programu MMR ČR registraci o přidělení dotace (75 % dotace a 25 % jsou náklady města). Výběrové řízení na dodavatele stavby vyhrála firma Josef Brabec – Amigo Louny za celkovou cenu 5 miliónů 200 tisíc.
Do etap se rozdělí realizace odpočinkové zóny v Schillerově parku. Výběrové řízení na dodavatele stavby, na kterou MěÚ obdržel finanční příspěvek z grantového programu RWE Transgas Net ve výši 1 milión korun, vyhrála společnost Swietelsky stavební z Loun. Vysoutěžená cena 5 miliónů 85 tisíc je všem příliš vysoká, přičemž nejvyšší nabídka se dokonce pohybovala okolo 8, 5 miliónu. Proto se v letošním roce zrealizují pouze některé cesty a veřejné osvětlení, aby nebyly porušeny podmínky smlouvy o obdržení dotace. Rozpočet města pro rok 2011 pamatuje na park pouze částkou 1 milión 61 tisíc Kč.
Dodatečné zateplení Domu dětí a mládeže a zateplení, výměna oken a vstupních dveří v obou základních školách závisí na přidělení finanční dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci programu Zelená úsporám. V případě jejího získání je v rozpočtu města na realizaci této akce vyhrazena částku 16 miliónů pro nutnou spoluúčast. Dále je připravena rekonstrukce kanalizační přípojky Základní školy T. G. Masaryka. Výběrové řízení vyhrála firma Skanska Praha za cenu 381 tisíc Kč. Termín pro dokončení je stanoven do 15. srpna. A aby toho pro letošek nebylo málo, dokončí se do 31. července záchranné práce, odstranění havarijního stavu a restaurace kamenného sloupu se sousoším Nejsvětější trojice. Tuto zakázku získala za cenu 234 tisíc Kč společnost SPOP-obnova památek z Plzně.
Až na rok 2012 je plánovaná realizace revitalizace obce Buškovice. Jedná se o první etapu, ve které bude provedena oprava komunikací a zpevněných ploch na obou náměstích v uvedené obci  a výstavba veřejného osvětlení. Výběrové řízení vyhrála pražská společnost Robstav stavby za cenu 6 miliónů 50 tisíc korun.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace NOVÝ SVĚT (Husova 2642, Louny) přijme ČÍŠNÍKA/SERVÍRKU na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

TÝM LÍDR

F.X. MEILLER Slaný s.r.o. (Netovická 386, Sláný) hledá kolegu/ni na pozici TÝM LÍDR. Nabízíme 20 tisíc náborový příspěvek a další řadu benefitů. Požadujeme odbornou praxi ve strojírenství, schopnost samostatného řešení problémů, základní znalost práce na PC, zkušenosti s vedením týmu pracovníkům výhodou.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jaroslav Petržíla

Dne 24. srpna by se dožil sta let náš otec, dědeček, pradědeček, pan Jaroslav PETRŽÍLA. Kdo jste ho znali, věnujte mu, prosím, tichou vzpomínku společně s námi. Děkuje cela rodina.

Jarmila Drábková

Čas velmi rychle plyne, ale vzpomínka na Tebe, maminko, v našich srdcích neuhyne. - Dne 24. srpna tomu bude dvanáct let, kdy nás navždy opustila drahá maminka a babička, paní Jarmila DRÁBKOVÁ ze Zelené. S láskou a úctou vzpomíná rodina.

Marie Šulková

Dne 24. srpna uplyne druhý smutný rok, kdy nás navždy opustila naše milovaná maminka, babička a tchýně, paní Marie ŠULKOVÁ z Chomutova. S láskou a úctou stále vzpomínají vnuk Petr, dcera Vlasta, zeť Jan, vnučka Darinka a celá rodina. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.