Novotný byl vyloučen, rozhodl smírčí výbor

Veronika Salášková 2011-07-02 00:00:00

Žatec – Vystoupil, nebo byl stranou vyloučen? Řeč je o tom, jakým způsobem skončilo členství žateckého místostarosty Jana Novotného v místním sdružení ODS nedlouho po loňských komunálních volbách. On trval na tom, že vystoupil, strana zase na tom, že ho vyloučila. Oblastní smírčí výbor dal nejprve za pravdu Novotnému, ten republikový ale nyní rozhodl zcela opačně.

„V rámci povolebních jednání konce roku 2010 se v MS ODS Žatec dle mého názoru opět schylovalo ke spolupráci s KSČM, se kterou jsem nesouhlasil již po komunálních volbách 2006. V návaznosti na tento fakt jsem proto preferoval složení Rady města Žatce z členů zvolených za TOP 09, Volbu pro město, Sportovce a SNK. Toto stanovisko jsem přišel obhájit na sněm MS ODS Žatec v prosinci 2010. Vzhledem k tomu, že kolegové neakceptovali žádný z mých návrhů, nabídl jsem vystoupení z ODS, které jsem také podal a ze sněmu odešel,“ vysvětlil Jan Novotný. Bezprostředně poté mu bylo zrušeno členství. Oblastní smírčí výbor ODS na začátku roku konstatoval, že jeho členství v ODS zaniklo dle stanov písemným prohlášením o vystoupení. Republikový smírčí výbor ODS pak ale zrušil v květnu 2011 rozhodnutí oblastního smírčího výboru o zániku jeho členství ODS a potvrdil zrušení členství místním sněmem z důvodu závažného porušení povinností. Otázkou je také to, proč MS ODS Žatec nepostupovalo standardně a neodvolalo se proti rozhodnutí oblastního smírčího výboru nejdříve k regionálnímu smírčímu výboru, ale rovnou k republikovému. Pro Novotného toto rozhodnutí znamená, že po dobu tří let nesmi vstoupit do ODS. Jan Novotný působil v ODS pět let. V roce 2008 zastával funkci předsedy MS v Žatci.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video