Novotný byl vyloučen, rozhodl smírčí výbor

Veronika Salášková 2011-07-02 00:00:00

Žatec – Vystoupil, nebo byl stranou vyloučen? Řeč je o tom, jakým způsobem skončilo členství žateckého místostarosty Jana Novotného v místním sdružení ODS nedlouho po loňských komunálních volbách. On trval na tom, že vystoupil, strana zase na tom, že ho vyloučila. Oblastní smírčí výbor dal nejprve za pravdu Novotnému, ten republikový ale nyní rozhodl zcela opačně.

„V rámci povolebních jednání konce roku 2010 se v MS ODS Žatec dle mého názoru opět schylovalo ke spolupráci s KSČM, se kterou jsem nesouhlasil již po komunálních volbách 2006. V návaznosti na tento fakt jsem proto preferoval složení Rady města Žatce z členů zvolených za TOP 09, Volbu pro město, Sportovce a SNK. Toto stanovisko jsem přišel obhájit na sněm MS ODS Žatec v prosinci 2010. Vzhledem k tomu, že kolegové neakceptovali žádný z mých návrhů, nabídl jsem vystoupení z ODS, které jsem také podal a ze sněmu odešel,“ vysvětlil Jan Novotný. Bezprostředně poté mu bylo zrušeno členství. Oblastní smírčí výbor ODS na začátku roku konstatoval, že jeho členství v ODS zaniklo dle stanov písemným prohlášením o vystoupení. Republikový smírčí výbor ODS pak ale zrušil v květnu 2011 rozhodnutí oblastního smírčího výboru o zániku jeho členství ODS a potvrdil zrušení členství místním sněmem z důvodu závažného porušení povinností. Otázkou je také to, proč MS ODS Žatec nepostupovalo standardně a neodvolalo se proti rozhodnutí oblastního smírčího výboru nejdříve k regionálnímu smírčímu výboru, ale rovnou k republikovému. Pro Novotného toto rozhodnutí znamená, že po dobu tří let nesmi vstoupit do ODS. Jan Novotný působil v ODS pět let. V roce 2008 zastával funkci předsedy MS v Žatci.

Veronika Salášková

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.