Velikonoční náladu přinesou jarmark, pivo i trhy

Veronika Salášková 2013-03-26 10:10:00

Žatec – Velikonoce jsou letos brzy, Velikonoční pondělí připadlo na apríl – 1. dubna. Muzeum K. A. Polánka v Žatci si na poslední březnový týden připravilo bohatý program aktivit, které souhrnně nazvalo Muzejní jar-maření. V jeho průběhu se návštěvníci muzea budou moci mimo jiné seznámit s technikami zdobení velikonočních kraslic.

V pondělí 25. března, kdy velikonoční týden odstartoval, ukazovala Z. Brodská z Litvínova zdobení kraslic sítinou jezerní. O den později představí Š. Šupejová ze Žatce zdobení kraslic voskovým reliéfem. Ve středu 27. a čtvrtek 28. března naučí A. Hájková z Loun zájemce ozdobit kraslice korálky. Zdobení velikonočních perníčků bude ve středu, čtvrtek a pátek ukazovat J. Twumová z Loun, perníčky pak budou mít zájemci možnost i ochutnat. Techniky pletení z proutí představí zase pan Suchomel z Ročova, který nabídne také hotové výrobky k prodeji. Děti se mohou těšit také na ukázky zvířat, které na čtvrtek 28. a pátek 29.3.  přichystá základní organizace Českého svazu chovatelů Žatec. Co by to ale bylo za Muzejní jarmaření bez jarmarku. Ten bude probíhat od pondělí do pátku. Po všechny dny budou mít zájemci možnost zakoupit dřevěné ozdoby od D. Koláře z Blatna, medovinu a preclíky od R. Svobody z Loun, cibulový porce-lán z výroby Českého porcelánu Dubí a velikonočních dekorace ze sušiny od M. Kvardová z Tuchořic. V úterý a ve středu se k nabídce přidá ještě keramika od J. Koštialové ze Žatce a ve středu ještě prodej minizákusků a koláčků Cukrárna Svěženka Kralovice u Plzně.
V Chrámu chmele a piva si na své přijdou milovníci pěnivého moku – na Zelený čtvrtek 28. března uvařil chrámový Minipivovar U Orloje speciální zelené pivo, které se zde začne ve čtvrtek čepovat.
V pátek 29. a v sobotu 30. března se také budou na náměstí Svobody konat Velikonoční farmářské trhy s doprovodným programem.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video