Velikonoční náladu přinesou jarmark, pivo i trhy

Veronika Salášková 2013-03-26 10:10:00

Žatec – Velikonoce jsou letos brzy, Velikonoční pondělí připadlo na apríl – 1. dubna. Muzeum K. A. Polánka v Žatci si na poslední březnový týden připravilo bohatý program aktivit, které souhrnně nazvalo Muzejní jar-maření. V jeho průběhu se návštěvníci muzea budou moci mimo jiné seznámit s technikami zdobení velikonočních kraslic.

V pondělí 25. března, kdy velikonoční týden odstartoval, ukazovala Z. Brodská z Litvínova zdobení kraslic sítinou jezerní. O den později představí Š. Šupejová ze Žatce zdobení kraslic voskovým reliéfem. Ve středu 27. a čtvrtek 28. března naučí A. Hájková z Loun zájemce ozdobit kraslice korálky. Zdobení velikonočních perníčků bude ve středu, čtvrtek a pátek ukazovat J. Twumová z Loun, perníčky pak budou mít zájemci možnost i ochutnat. Techniky pletení z proutí představí zase pan Suchomel z Ročova, který nabídne také hotové výrobky k prodeji. Děti se mohou těšit také na ukázky zvířat, které na čtvrtek 28. a pátek 29.3.  přichystá základní organizace Českého svazu chovatelů Žatec. Co by to ale bylo za Muzejní jarmaření bez jarmarku. Ten bude probíhat od pondělí do pátku. Po všechny dny budou mít zájemci možnost zakoupit dřevěné ozdoby od D. Koláře z Blatna, medovinu a preclíky od R. Svobody z Loun, cibulový porce-lán z výroby Českého porcelánu Dubí a velikonočních dekorace ze sušiny od M. Kvardová z Tuchořic. V úterý a ve středu se k nabídce přidá ještě keramika od J. Koštialové ze Žatce a ve středu ještě prodej minizákusků a koláčků Cukrárna Svěženka Kralovice u Plzně.
V Chrámu chmele a piva si na své přijdou milovníci pěnivého moku – na Zelený čtvrtek 28. března uvařil chrámový Minipivovar U Orloje speciální zelené pivo, které se zde začne ve čtvrtek čepovat.
V pátek 29. a v sobotu 30. března se také budou na náměstí Svobody konat Velikonoční farmářské trhy s doprovodným programem.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video