Žatecké hroby vykradli vězni propuštění Klausem

Veronika Salášková 2013-04-10 00:05:00

Žatec – Vykradače hrobů, kteří řádili v severních i středních Čechách, se v minulých dnech podařilo zadržet policistům Ústeckého kraje. Trojice zlodějů se specializovala na vybírání starých německých hrobů, v nichž kradla zejména zubní zlato, medaile a cennosti. Vloupala se také na žatecký hřbitov, kde vykradla čtyři hrobky.

Pachatelé v Žatci u starých německých hrobů odsunuli vrchní kamenné desky zakrývající vchody do hrobek. U dvou plechových rakví pak vystříhali otvor, kterým se dostali ke kosterním ostatkům. V obou případech chyběla nebožtíkům spodní část čelisti, kterou pachatelé ukradli. Jeden z trojice zlodějů už byl za stejný čin odsouzen spolu se svým komplicem v loňském roce. Díky lednové amnestii prezidenta Václava Klause se však dostal na svobodu a krátce na to se do vykrádání hrobů pustil znovu.
„Zloději vykradli přes sto rakví na celkem devatenácti hřbitovech,“ sdělila kriminalistka Helena Pšeničková. Zlato pachatelé přetavili a prodali výkupcům kovů. Policie pachatele ve věku 50, 39 a 32 let zadržela v Lovosicích po návratu z posledního lupu v Libčicích nad Vltavou. Hrozí jim až pět let vězení. V okrese Louny kradli kromě Žatce také na hřbitově v Očihově.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video