Svátek práce oslaví s Chrámovým letňákem

Veronika Salášková 2013-04-16 15:30:00

Žatec – Soutěž o název pro nové pivo, již vyhlásil žatecký Chrám chmele a piva, přinesla své ovoce. Sešlo se na dvě stě návrhů přibližně od stovky účastníků. Vítězné jméno „Chrámový letňák“ se objevilo rovnou ve třech návrzích. Soutěž tak má tři vítěze.

Lehčí a méně chmelené pivo bude určeno pro ulehčení krytí potřeby pitného režimu v teplém období roku. Uvažuje se o jeho prodeji nejen v chrámové restauraci U Orloje, ale také na novém žateckém koupališti v parných dnech. „Nové pivo je zároveň součástí podpory nového image Žatce v rámci rozvoje turistických aktivit,“ sdělil Jaroslav Špička, ředitel Chrámu chmele a piva. Chrám se rozhodl zapojit do vzniku piva místní obyvatele a uspořádal bleskovou soutěž o pojmenování nové desítky. Od 15. března, kdy soutěž začala, se do konce března sešlo asi dvě stě návrhů.
„Podmínkou pro výběr konečného názvu byla prostá úvaha – název musí být jednoduchý, musí vyjadřovat vztah k letnímu období a naznačovat, že pivo bude lehké – tedy méně stupňovité. Výběr z mnoha kvalitních návrhů byl složitý,“ popsal ředitel Špička průběh hodnocení. Konečné slovo měli představitelé žatecké radnice, jakožto představitelé vlastníka pivovaru U Orloje, a ředitel Chrámu Jaroslav Špička.  Vybrán byl název Chrámový letňák“. Tento název se v návrzích vyskytl dokonce třikrát. Vítězi se stali Pavel Mencl, Petr Manda a Komise pro regeneraci městské památkové rezervace při radě města. Cena padesát Chrámových letňáků bude rozdělena rovným dílem mezi všechny tři výherce.
Nové pivo by mělo jít na čep od 1. května, nyní zraje v tancích. V současné době se zpracovává etiketa letňáku tak, aby zapadla do jednotného stylu etiket ostatních chrámových piv.

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video