Matematické mozky soutěžily

Redakce 2013-04-23 15:05:00

Okres Louny – V pátek 22. března se žáci základních a středních škol České republiky zapojili do mezinárodní soutěže Matematický klokan. Letošního, již 19. ročníku Matematického klokana, se zúčastnilo 18 základních škol a 7 škol středních. V 6 kategoriích soutěžilo celkem 2609 žáků. Soutěž organizuje kabinet matematiky Gymnázia Václava Hlavatého v Lounech.

Nejlepším žákům v okresním pořadí blahopřejeme, uznání však zaslouží všichni žáci, kteří se soutěže zúčastnili. V kategorii Cvrček mohli soutěžící získat maximálně 90 bodů, v ostatních kategoriích 120 bodů. Stává se výjimečně, že některý z žáků okresu Louny získá maximální počet bodů ve své kategorii. Letos se to povedlo v kategorii CVRČEK dvěma soutěžícím ze Základní školy Školní v Lounech – Josefu Kernerovi a Janu Koudelovi. Je to mimořádný výsledek i v České republice.
V kategorii CVRČEK (žáci 2. a 3. tříd základních škol) soutěžilo 675 žáků. První místa obsadili s největším možným počtem bodů Josef Kerner a Jan Koudela ze z 8. ZŠ. Bronz bral druhák Filip Vacek z 3. ZŠ.
Mezi žáky 4. – 5. tříd (kategorie Klokánek) byli nejúspěšnějšími žáci postoloprtské školy Igor Valaha, Ivana Homolová a Patrik Sabov. V kategorii BENJAMÍN (žáci 6. a 7. tříd základních škol a prim i sekund osmiletých gymnázií) soutěžilo 552 žáků. Zde sklízeli vavříny studenti pořádajícího gymnázia v Lounech: 1. Jana Sušická 2. Pavel Vích. Trojici doplnil Vojtěch Drahovzal z 3. ZŠ. V kategorii KADET (žáci 8. a 9. tříd základních škol a tercie i kvart osmiletých gymnázií) se zúčastnilo soutěže 442 žáků. 110 bodů nasbírala a celkou vítězkou okresního kola se stala studentka žateckého gymnázia Zuzana Tréglová, na pomyslný stříbrný stupínek vystoupala Vendula Zrůstová ze ZŠ Peruc a na bronz pak Tomáš Hons z GVH Louny. Mezi studenty 1. – 2. ročníků SŠ a kvint i sext osmiletých gymnázií ze 172 žáků byli opět nejlepší studenti GVH Louny Petr Vorlíček a Tomáš Kolár, třetím místem je doplnil Zdeněk Mahdalík z Gymnázia Podbořany. V kategorii STUDENT (žáci 3. a 4. ročníků středních škol a septim i oktáv osmiletých gymnázií) soutěžilo 141 žáků a pořadí dopadlo následovně 1. Pavel Krůta GVH Louny, 2. Cecílie Wolfová Gymnázium a SOŠ Podbořany a 3. Radek Jirman GVH Louny a Michal Pham Gymnázium a SOŠ Podbořany.
Podrobnější informace a statistiky k letošnímu ročníku Matematického klokana najde čtenář na adrese http://www.glouny.cz/…bulka_13.htm. M. Rieger

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video