Zoufalá matka věří, že svého Lukáše najde

Redakce 2013-05-07 00:06:00

Louny – Jakoby se Lounsko stalo Bermudským trojúhelníkem, kde mizí lidi beze stopy. Již několikrát jsme psali o záhadném „odchodu“ neznámo kam Jany Paurové, matce čtyř dětí ze Slavětína a stále aktuální je také záhadné zmizení slovenského inženýra Lukáše Vatraĺa (29) ze Stropkova u Košic, který se ztratil vloni v prosinci v Lounech. Policie údajně intenzívně pátrala a pátrá, ale našly se jen jeho mobil a bunda.

Patrně jediný, který nepřestal doufat, je jeho maminka Daniela (52), která do Loun jezdí každou volnou chvíli a po svém synovi pátrá na vlastní pěst. Má totiž pochybnosti o tom, že policie skutečně udělala vše, co měla.
Svého syna milovala a on jí. Volali si i několikrát denně. „Nechtělo se mu sem. To já ho přesvědčila, že potřebuje praxi, tak ať to zkusí. Teď toho lituji,“ řekla zoufalá žena. V Česku byl Lukáš, který s kolegy bydlel nejprve v Lenešicích, později v pronajatém bytě v Lounech a pracoval v počeradské elektrárně, od srpna. Večer před svým zmizením, ve středu 12. prosince, šel s kolegy na oslavu. Z té se pak se dvěma kamarády přesunul do nočního klubu. Tam ho také naposledy zachytily bezpečnostní kamery, jak z podniku odchází. Pak už ho nikdo neviděl.
„Když se druhý den neozval, říkala jsem si, že je po oslavě, tak jsem to nechala být. Neozval se ani večer, a to už mi bylo divné. V pátek jsem ho proto začala shánět, volala jsem, psala SMS i mail, ale na nic nereagoval. V sobotu se pak ozval jeho český kolega s otázkou, kde je?,“ popsala. Od té doby prý žije jako ve snu. „Je to noční můra. Pro mě je stále noc a já jen čekám, kdy se probudím,“ řekla.
Policisté podle ní s pátráním po synovi otáleli, stopy nechali vychladnout. „Stále tvrdili, že je někde u holky, že se ozve. Celý víkend se nic nedělo. Byla jsem zoufalá, a proto jsem se sem s dcerou rozjela,“ řekla. Od té doby jezdí do Česka neustále. V Lounech už byla minulý týden popatnácté. Sama prý našla synův mobil odložený na parapetu v nočním klubu. Policisté jí pak ukázali synovu bundu, kterou objevili u řeky. Pátrání nikam nevedlo. Po mladém muži se prostě slehla zem. „Jsem přesvědčená, že žije a potřebuje pomoc. Budu vděčná za každou informaci,“ řekla při návštěvě naší redakce. Snímek Lukáše Vatrala byl pořízen při jeho promoci. Foto: rodinný archiv

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video