Válka v Blšanech: Další trestní oznámení

Jan Vnouček 2013-05-23 00:48:00

Blšany u Podbořan – Do otevřené války přešly spory mezi zastupitely města Blšany. Posledním manévrem znepřátelených „armád“  je podání dalšího, již druhého trestního oznámení. To podal starosta Petr Bukáček na neznámého pachatele v souvislosti s prodejem městského pozemku z roku 2008. Oznámení nepřímo míří na tehdejšího starostu Josefa Peška, který si pozemkovou parcelu společně s manželkou od obce zakoupil.

Podle dostupných informací se věc má týkat toho, že do kupní ceny parcely tehdy údajně nebyla zahrnuta odhadní hodnota 20 ks smrku ztepilého, které na pozemku rostly, čímž měla být městu Blšany způsobena finanční škoda. Podání oznámení v této věci potvrdila i tisková mluvčí lounské Policie ČR Jaromíra Střelcová. Bližší informace ale vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nesdělila.
Zastupitel a bývalý starosta Josef Pešek to považuje ze strany současného vedení města za pomstu. Podle něj je divné, že se na jeho osobu vytahuje několik let stará „špína“ právě nyní, když je nynější starosta obviněn ze dvou trestných činů. Domnívá se, že se ho radnice chce tímto způsobem jako nepohodlného zastupitele zbavit. Podání trestního oznámení následovalo také bezprostředně poté, co Josef Pešek mladší vyzval jménem volebního uskupení Nezávislí Bukáčka k odstoupení z funkce v souvislosti s jeho trestním stíháním a údajným neplněním volebního programu.
Současný starosta ovšem odmítá, že by se Peškovi mstil. „Podal jsem trestní oznámení na základě zprávy kontrolního výboru, který zjistil, že se orgány městského úřadu dopustily jednání, po kterém městu vznikla škoda. Byla to moje povinnost,“ tvrdí.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video