Slavnosti nakazily Bacily dobré nálady

Jan Vnouček 2013-06-25 10:23:00

Podbořany – Propojit hudební festival, vystoupení domácích umělců, den otevřených dveří památek a městských zařízení, pouťové atrakce, tržiště, výstavy, dětskou scénu, sportovní turnaj a ještě přivést dlouho očekávané hvězdy pop-music. To všechno se podařilo organizátorům Podbořanských letních slavností, které v pátek a sobotu proběhly nejen na Masarykově náměstí. I proto každý divácký aplaus po vydařeném hudebním nebo tanečním vystoupení patřil zaslouženě i jim. Snímky ze slavností najdete zde.

Pořadatelé ze Sdružení Rest-Art zúročili několikaleté zkušenosti s organizováním kryrských Svátků dobré nálady (První máj) a měli v zásadních rozhodnutích šťastnou ruku. Předně úspěšně překlenuli na celodenních akcích vždy návštěvnicky kritické poledne a odpoledne. Tento úkol svěřili ostřílené lounské kapele Funny Orchestra, která má repertoár široký od dechovek přes hity 60. let po rockandrollové vypalovačky a jeho kapelník Jaroslav Klein umí být vtipným konferenciérem. Dalším kladem bylo, že vystoupení místních škol, spolků a kroužků rozložili do celého dne a jednotlivá „čísla“ prostřídávali s hudební produkcí. Tím se odpolední program stal atraktivnější i pro diváky, jejichž potomci zrovna nevystupovali na pódiu. A za třetí využili i prostory kulturního domu a zapojili do dění podbořanské spolky, především RMC Jonáš. Tak vytvořili další dvě scény, a získali místo pro pestřejší programovou nabídku. Zároveň ve spolupráci s městem a farností otevřeli návštěvníkům muzeum, hlubanskou tvrz a podbořanské kostely. Sportovci si zase užili tradiční Turnaj v plážovém volejbalu (výsledky na sportovní stránce). Ale to vše by bylo samozřejmě málo, kdyby jim nepřálo počasí a jako zlatý hřeb nepozvali legendárního Václava Neckáře se skupinou Bacily. Čekání na něj v pátek vyplnili rockoví divočáci s tvrdými kytarami a v sobotu například Richard Tesařík z Yo Yo bandu nebo bubenická exhibice Tam-Tam Batucada.
Během odpoledne a večera se na pódiu i pod ním vystřídaly děti z podbořanských mateřských škol, základní umělecké školy či tanečního souboru Power of dance. Obrovský ohlas vzbudilo také taneční vystoupení babiček z domova pro seniory. Na snímku dívky z Dance teamu ZUŠ Podbořany při ukázce „árenbí“ tance.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video